День Святого Миколая – це не лише про подарунки, але й про традиції. Так чудово хоч на один день поринути у дитинство. У яких країнах найяскравіше святкують День Святого Миколая, розповідає сервіс TransferGo.
Дивіться також Незаслужено недооцінені туристами: 5 місць Європи, які варто побачити у 2025 році
Зверніть увагу! Матеріально допомогти рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи за допомогою сервісу TransferGo. Завдяки його функціоналу понад 8 мільйонів клієнтів у всьому світі щодня роблять своїх близьких щасливішими.
Сервіс має багато переваг, зокрема:
1. Швидкість та зручність використання. Все, що потрібно для переказів – смартфон та наявність інтернету.
2. Надійність. Усі перекази з картки на картку або з рахунка на рахунок абсолютно безпечні.
3. Прозорість. Можливо здійснювати операції за вигідним курсом та без прихованих платежів.
4. Грошові бонуси у програмі "Запроси друга".
Реєструйтесь та робіть переказ просто зараз.
Чехія
У Чехії немає міста, яке не відзначає День Святого Миколая (Mikulášská). Основні святкування припадають на 5 грудня.
У цей період у центрі Праги завжди організовують театральну ходу, під час якої Святий Миколай з ангеликами та чортами нагороджує дітей за їхню поведінку.
Святий Миколай у Чехії / Getty Images
Якщо гарно поводилися впродовж року, можна сміливо приходити у центр Праги 5 грудня о 17:00. Святий Миколай підготував цілу програму, сповнену сюрпризів.
Однак якщо ви перебуваєте в іншому місті Чехії – не біда, адже Миколай там ходить скрізь. Шукайте програми у вашому місті чи селищі, тепло одягайтеся й сміливо вирушайте назустріч казці.
Нідерланди
Жителі Нідерландів також яскраво зустрічають День Святого Миколая (Sinterklaasa).
Напередодні свят в Амстердамі відбувається грандіозний парад, під час якого Миколай прибуває на човні та вітає дітей. Коли святий та його помічник Піт сходять з човна, починаються веселощі з танцями та оркестром.
Як у Нідерландах зустрічають Святого Миколая / Shuttersctock
Цьогоріч Святий Миколай прибув у Нідерланди 16 листопада, цю подію транслювали по телевізору. Тепер місцеві дітки з нетерпінням чекають на вечір 5 грудня.
Pakjesavond, що перекладається як "вечір перед 5 грудня" – останній день фестивалю Sinterklaasa. За традицією, подарунки доставляє Миколай чи його помічник Піт – у процесі вони просять сусідів постукати у двері та кинути в будинок пепернотен, традиційне голландське печиво.
При цьому дарувальники подарунків завжди зачитують вірші, які розкривають щось про подарунок або одержувача.
6 грудня Sinterklaas, тобто Святий Миколай, сідає на свого вірного білого коня Амеріго і вирушає назад до Іспанії.
Німеччина
У Німеччині День Святого Миколая (Nikolaustag) теж є важливою частиною різдвяних традицій.
Зокрема у Мюнхені або інших містах Баварії Миколая завжди зустрічають із карнавалами та ярмарками. А 6 грудня діти знаходять подарунки у взутті (часто – у чобітках, залишених біля дверей).
У Німеччині подарунки кладуть у чобіток / Shutterstock
У баварському місті Пойнг дорослі мають можливість запросити Святого Миколая до себе додому, у садочок, в школу чи притулок.
Чоловік Зігфрід Шімпф щороку вбирається у костюм Миколая та за пожертву приходить до діток, які цього потребують. Звучить доволі просто, однак це вже місцева традиція – Зігфріда знають всі.
Тим часом у містечку Пулаху 5 грудня відбудеться спеціальна передріздвяна акція: з 14:00 до 16:00 відвідувачам місцевого ринку роздаватимуть святкові подарунки.
Словом, де б ви не перебували у Німеччині, заходи на День Святого Миколая ви точно знайдете.