За порушення цих вимог українцям загрожують чималенькі суми штрафів. Роз'яснення щодо цього дало Міністерство народної освіти Польщі.
Читайте також Від 3 000 євро: які країни Європи пропонують українцям найвищу зарплатню
За порушення шкільного обов'язку – штрафи
З 1 вересня набули чинності нові правила щодо навчання українських дітей у Польщі. Раніше особи зі статусом тимчасового захисту мали можливість відвідувати польські школи або продовжувати освіту за допомогою дистанційного навчання в українській системі. Однак, згідно з оновленими правилами, діти з України зобов'язані брати участь в обов'язковому шкільному навчанні, зокрема і "нульовий" підготовчий клас.
У заяві Міністерства освіти Польщі роз'яснюється, що директори державних початкових шкіл несуть відповідальність за нагляд за завершенням обов'язкової освіти дітьми в межах своїх районів. Місцевим громадам доручено стежити за дотриманням обов'язкової освіти серед молоді, яка проживає на їхніх територіях.
У разі недотримання обов'язкової шкільної освіти або навчання можуть бути застосовані санкції у вигляді адміністративного стягнення, наприклад, штрафу або прямого примусу,
– пояснюють у міністерстві.
Одноразово накладений штраф не може перевищувати 10 000 злотих (100 000 гривень), а загальна сума багаторазово накладених штрафів не може перевищувати 50 000 злотих (500 000 гривень).
Як превентивний захід директор школи надсилатиме попередження батькам або законним представникам учня до початку виконавчого провадження.
Крім того, у Міносвіти заявили, що у режимі домашнього навчання можуть користуватися лише діти та учні з множинними вадами розвитку, у тому числі з вадами інтелекту, які мають довідку про необхідність спеціального навчання та є обов'язковими до навчання в школі або в реабілітаційно-освітньому центрі.
Зазначається, що участь в онлайн-заняттях, організованих українськими навчальними закладами, не повинна перешкоджати обов'язковому відвідуванню польської школи.
Виплати будуть лише на дітей, які ходять до школи
З метою заохочення відвідування школи дітьми українських біженців, влада оголосила, що фінансова підтримка буде залежати від зарахування до польської системи освіти.
Батьки українських дітей, які не відвідують школу, більше не матимуть права на щомісячну допомогу "800+", яка виплачується до досягнення дитиною повноліття. Ця політика також торкнеться допомоги на підготовку до школи "Добрий старт" у розмірі 300 злотих.