Валерій Залужний повідомив, що начальник Об'єднаного штабу Збройних Сил Франці вперше відвідав Київ. За його словами, візит генерала армії Тьєрі Бюркара до Києва – це чіткий сигнал підтримки України.

Дивіться також Рік тому було відновлено повний контроль: Залужний показав, як ЗСУ звільняли Сумщину

Сторони обговорили потребу України в боєприпасах

"Був радий вперше вітати в Україні начальника Об‘єднаного штабу Збройних Сил Французької Республіки генерала армії Тьєрі Бюркара. Це чіткий сигнал підтримки української армії з боку французьких колег у війні проти агресора", – написав головнокомандувач ЗСУ.

Залужний розповів, що разом з генералом Бюркаром провів змістовні перемовини. Зокрема, сторони обговорювали винищувачі F-16 для України.

Ознайомив із ситуацією на фронті. Детально зупинився на потребі України в артилерійських снарядах та інших боєприпасах, засобах протиповітряної оборони та винищувачах F-16,
– мовиться у повідомленні.

Головнокомандувач ЗСУ додав, що сторони домовилися продовжувати співпрацю та підтримувати діалог і надалі.

"Зі свого боку, Збройні Сили України готові ділитися досвідом з партнерами щодо ведення повномасштабної війни. Вдячний генералу Бюркару та народу Франції за допомогу. Ціную солідарність та підтримку", – резюмував Залужний.

Франція подвоїть постачання Україні снарядів

  • Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню наприкінці березня повідомив, що його країна подвоїть кількість снарядів калібру 155 мм, які постачає в Україну, до 2 тисяч на місяць.
  • Крім того, він зазначив, що Франція поставить Україні наземне обладнання, необхідне для контрнаступу України. Українські військові використовують снаряди калібру 155 мм, зокрема, у французьких гаубицях Caesar та у німецьких Pz 2000.
  • Також Лекорню інформував, що Париж "дуже скоро" надасть Україні обіцяну систему протиповітряної оборони SAMP/T. Українські військові вже пройшли навчання на ній.
  • Додамо, що французьке ЗМІ Le Figaro 22 березня інформувало, що українські пілоти у Франції понад місяць проходять навчання на винищувачах Mirage 2000. Та у Повітряних Силах ЗСУ спростували цю інформацію.
  • Україна прагне отримати винищувачі F-16, які повинні замінити радянську авіацію і стати частиною ППО нашої країни.