Внаслідок атаки на ЗАЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків. Також пошкоджено азотно-кисневу станцію та об'єднаний допоміжний корпус.

Зверніть увагу Окупанти брешуть про "відбиту атаку" ЗСУ на Енергодар і Запорізьку АЕС

Які є ризики на ЗАЕС

Як повідомляє підприємство "Енергоатом", наразі залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, а також високою є пожежна небезпека.

Крім того, пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП (Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива – 24 канал) ЗАЕС,
– заявило підприємство.

Зазначається, що персонал станції продовжує працювати і докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

"Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України", – додали в "Енергоатомі".

Що відбувається на Запорізькій АЕС: головні новини

Міністри закордонних справ G7 вимагають, аби росія негайно повернула Запорізьку АЕС під контроль України. Наголосили, що є небезпека для світу.

Раніше повідомлялося, що у випадку катастрофи на АЕС потрібно буде терміново евакуювати людей, що мешкають у радіусі 50 кілометрів навколо станції.

Окрім того, російські загарбники вкотре пустили фейк про нібито атаку Збройних Сил України. Цього разу вони заявили, що Україна "хотіла вдарити" по Запорізькій АЕС.

Вас може зацікавити – Захоплена росією Запорізька АЕС "повністю вийшла з-під контролю": дивіться відео