Про це Денісова написала на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Голодний протест українських політв'язнів: як це було і до чого призвело

Запропагандилися. Радник Президента РФ написав, що українець Володимир Балух голодував тільки місяць. Не більше 200 днів, які підраховували всі, а лише 30. І ніби в кінці квітня політв’язень відновив харчування. Та ми всі знаємо, що лише 9 жовтня Володимир Балух написав листа про призупинення протесту на час етапу до колонії,
– зазначила правозахисниця.

На запити української омбудсвумен відповів Радник Президента РФ Михайло Федотов. Саме він раніше заявляв про те, що український режисер Олег Сенцов самостійно вирішив припинити голодування, бо "обрав життя".

У відповіді росіян йдеться про те, що стан здоров’я Балуха медики в РФ оцінюють як нібито задовільний. Так само оцінюють і стан ще трьох бранців – Чапуха, Дегерменджи та Джеппарова. Російський чиновник запевняє, що усіх хлопців оглядають лікарі та надають їм необхідну медичну допомогу.

Я втомилася читати ці брехні РФ без медичних довідок, які регулярно вимагаю і досі чекаю.До речі, це відповідь на мій серпневий запит. Задумайтеся: пройшло майже 2 місяці. Інформація про здоров’я наших політв’язнів уже просто неактуальна,
– наголосила уповноважена ВР з прав людини.

Нагадаємо, 9 жовтня стало відомо про те, що українець Володимир Балух, якого окупанти незаконно утримують у СІЗО Сімферополя, вирішив припинити голодування. На цей крок він пішов через майбутнє етапування до російської колонії. Станом на 9 жовтня бранець Кремля голодував 205 днів.

У чому звинуватили Володимира Балуха?8 грудня 2016 року в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха затримала ФСБ Росії. Усе тому, що після анексії півострова Балух на своєму будинку в селі Серебрянка вивісив український прапор та табличку "вулиця Героїв Небесної сотні", а також відмовився від російського паспорта.

Окупаційна влада Криму звинуватила Балуха у зберіганні набоїв та вибухівки, які нібито виявили у нього під час одного з обшуків. Чоловік неодноразово наполягав, що боєприпаси йому підкинули, щоб помститись за проукраїнську позицію. 16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув'язнення у колонії-поселенні, а потім ще збільшили цей термін. У березні політв’язень оголосив безстрокове голодування. А 2 жовтня суд на місяць зменшив термін ув'язнення Балуху.