Насправді ситуація із окупованими територіями вже зараз нагадує такий сценарій. Про це сказав президент Володимир Зеленський на пресмарафоні у Києві.

Важливо: За яких умов Україна не погодиться на мир: відповідь Зеленського

Так глава держави відповів на запитання журналістки про те, чи можливий для окупованого Донбасу такий сценарій, якщо лідери країн нормандського формату не домовляться.

А що зараз? Давайте чесно. А зараз – так і є. Зараз там у нас – Придністров’я практично. Відносин немає, гуманітарна місія хоч якась є. Єдине, що нас сьогодні відрізняє тимчасово окупований Донбас від Придністров’я чи абхазького варіанту, – у нас лунають постріли. І все, – сказав президент.

Водночас глава держави додав, що немає значення, чи "фізично поставити забор, буде яр чи замінування". Володимир Зеленський кілька разів наголосив – такого розвитку подій він дуже не хотів би, однак гарантій нема.

Зауважимо, що точної дати проведення зустрічі в нормандському форматі ще немає.

Що відомо про Придністровський конфлікт?

Конфлікт між центральною владою Молдови та самопроголошеною республікою Придністров'я трапився ще у 1990 році. Пік протистояння був у 1992 році, коли між сторонами виникло збройне протистояння, завершене підписанням мирної угоди. Проблему не вирішено і досі, оскільки однозначно не визначено статус Придністров'я. Росія активно підтримує самопроголошену республіку.

карта окупованого Донбасу Донеччина Луганщина окуповані території карта
Карта окупованих території / Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео: Зеленський розповів про перебіг воєнних справ