Таке рішення Захтей прийняв, коли дізнався, що не потрапив до списку ув'язнених, яких повернуть до України. Дружина Андрія Захтея Оксана розповіла про це виданню "Крим.Реалії".
Читайте також: Вони повинні дожити до свого звільнення: скільки ще українців у полоні Росії
Утім, сама Оксана Захтей "про рішення Андрія написати лист з проханням про помилування дізналася від адвоката". Лист до Путіна, начебто, вже надіслали. При цьому Оксана наголосила, що і її чоловік, і вона сама щасливі за тих, хто повернувся до України.
Ми щиро раді за всіх, хто опинився на волі, особливо за їхні сім'ї. Такими ж мотивами продиктоване рішення Андрія. Він використовує будь-який шанс, щоб швидше опинитися вдома з рідними,
– пояснила Захтей.
Що відомо про затримання Захтея? 7 серпня 2016 року ФСБ Росії в Криму затримали "українських диверсантів", які, мовляв, готували теракти на півострові. У лютому 2018 року влада окупованого Криму визнала Андрія Захтея винним "у підготовці диверсій" на півострові в 2016 році. Тоді ж Андрія засудили на 6 років та 6 місяців ув'язнення в колонії суворого режиму.
У цій же справі фігурував Євген Панов, але його росіяни повернули до України під час обміну 7 вересня.
У "справі українських диверсантів" також багато інших фігурантів: Володимиру Дудка, Олексій Бессарабов, Геннадій Лемешко, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Дмитро Штибліков, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Анна Сухоносова та Дмитро Долгополов.
Українські бранці Росії / Інфографіка 24 каналу
7 вересня 2019 року Росія та Україна здійснили обмін за схемою "35 на 35". Додому до України повернулися 24 полонених моряків та 11 політв'язнів. Україна ж віддала 35 утримуваних осіб, серед яких пропагандиста Кирила Вишинського та свідка у справі MH17 Володимира Цемаха.