Україна пам'ятатиме допомогу США

Деякі країни засуджують поведінку Росії лише на словах. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на брифінгу у Вашингтоні 22 лютого, інформує 24 канал.

Актуально Цинічна заява лідера Кремля, нищівна реакція світу та України: як Путін "легалізував" бойовиків

Звичайно, засудження важливе, але сенс мають лише дії. Тому ми вдячні нашому стратегічному партнеру США за потужну підтримку, зокрема військову, економічну, політичну та дипломатичну. Народ України буде пам'ятати допомогу США у цей рішучий момент історії,
– зазначив Кулеба.

Реакція США на визнання бойовиків на Донбасі

21 лютого Володимир Путін офіційно "легітимізував" своїх маріонеток на тимчасово окупованому Донбасі. Вже 22 лютого Джо Байден виступив з терміновим зверненням щодо України. У ньому політик заявив про введення санкцій проти Росії. Обмеження стосуватимуться:

  • російських еліт та членів їхніх родин. Байден вважає, що вони беруть участь у корупційній політиці, тому мусять постраждати;
  • проти суверенного боргу Росії. Обмеження наклали на 2 банки: ВЕБ.РФ та військовий банк. Щодо останнього – мовиться про "Промсвязьбанк". Також під санкції потрапили 42 їхніх дочірніх компаній.

Зауважимо, Європейський Союз також запровадив санкції проти Росії. Вони стосуються 351 російського депутата, а також 27 осіб та компаній. У Кремлі вже пригрозили Європі відповіддю.

Брифінг Кулеби та держсекретар США Ентоні Блінкена: відео