Про те, що в Україні почали будувати завод виробництва Bayraktar, в ефірі національного телемарафону розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також В Україні виготовлятимуть Bayraktar TB2 та Akinci: коли розпочнеться виробництво безпілотників

В Україні вже будують завод Bayraktar

Камишін 10 липня офіційно повідомив, що в Україні "на ділі" запустилось будування заводу Bayraktar.

Завод почав будуватися на ділі, а не тільки на меморандумі. Це саме той великий завод Bayraktar, про який ще кілька років тому домовлялися, потім були зупинки, скандали. Сьогодні цей завод починає будуватися, ми перейшли до реальних кроків,
– заявив він.

Коли має запрацювати завод

  • У січні 2023 року посол України в Туреччині Василь Боднар сказав, що завод повинен запрацювати впродовж двох наступних років. Загалом будівництво планують завершити до 2025 року.
  • Згодом стало відомо, що на будівництво заводу заплановано 95,5 мільйона доларів інвестицій. На майбутньому заводі в Україні, який побудує Baykar Defence, будуть виготовляти Bayraktar TB2, Akıncı та інших типів.
  • При цьому у безпілотників будуть українські комлектуючі. До слова, компанія Baykar вже закуповує українські двигуни – безпілотний винищувач Kızılelma з нашим двигуном успішно пройшов льотні випробування.

Зазначимо також, що 29 квітня 2023 році у Туреччині Україна підписала 3 три нові угоди з турецьким виробником Baykar. Деталі Камишін тоді не розповів, проте запевнив, ці контракти дають нашій країні експортний виторг і зброю нового покоління.

Чи має Україна дозвіл на будівництво заводу

Вперше ЗМІ повідомили про те, що турецька компанія планує будувати завод в Україні ще у жовтні 2022 року. Проте справжнім поштовхом стала угода про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях, яку Анкара та Київ підписали у лютому 2023 року.

Україна вже отримала відповідні ліцензійні дозволи від Туреччини на повне виробництво безпілотних літальних апаратів Baykar TB2 і Akıncı в Україні.