Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, Росія і раніше готувала для Білорусі роль плацдарму та майданчику для конфронтації із НАТО.

До теми Лукашенка можуть отруїти в Москві, – Арестович про термінову поїздку до Путіна

Про це свідчать багато факторів, серед яких розміщення військових на брестському полігоні, який ближче до Польщі, ніж України. Раніше були розмови про перевезення ядерної зброї з Росії до Білорусі. На це президент Анджей Дуда чітко сказав, що тоді варто розмістити американську ядерну зброю в Польщі.

В Путіна є три шляхи

Як наголошує Мусієнко, зараз Путін має три сценарії розвитку ситуації. Про перший йому неодноразово натякають Сполучені Штати – вивести війська з України та припинити війну, поки не буде пізно.

Другий – продовжувати битися лобом у війні проти України і зазнати ще більшої воєнної поразки. А третій варіант – досить специфічний.

Третій – спробувати ескалацію та конфронтацію проти НАТО. Як думає російське керівництво, а вони не завжди раціонально та логічно мислять, це може змусити США та НАТО сісти за перемовини з Росією. І можна тоді буде вибити певні поступки,
– зазначив Мусієнко.

В цьому сенсі Росія готова затягнути Білорусь у масштабну війну та воювати не регулярною російською армією, а певними контингентами. Однак поки не можна сказати, що наявне угруповання в Білорусі готове до якихось конфронтацій.

Путін може затіяти конфронтацію з НАТО за допомогою Білорусі: дивіться відео

Лукашенко скаржиться на НАТО

  • Самопроголошений президент Алєксандр Лукашенко продовжує вкидувати заяви, що НАТО нібито збирається напасти на Білорусь.
  • Як вважають в американському Інституті вивчення війни, Лукашенко спеціально нагнітає паніку. Він намагається зробити так, щоб білоруська армія не брала безпосередньої участі у війні проти України.
  • Нещодавно до Білорусі прилетіла група російських генералів. Там зафіксували невідомий VIP-борт.