Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. Так він прокоментував заяву Лукашенка, що Росія та Білорусь "зробили подарунок Заходу, адже загрузли в цій війні".

До теми Суцільне приниження: чому Путін втрачає вплив на своїх колишніх сателітів і союзників

Виходить, що Олександр Лукашенко випадково проговорився або ж цілком спеціально визнав, що Білорусь таки бере участь у війні проти України. Однак робити з цього якихось висновків не варто. Лукашенко постійно говорить різну маячню.

Лукашенко вдає з себе психічно хворого

Як наголосив Шейтельман, неможливо серйозно аналізувати заяви Лукашенка. Білоруський диктатор, ймовірно, вдає з себе психічно хвору людину перед Путіним. Лише так може хоча б якось пояснити ту маячню, яку той регулярно поширює.

Дивіться розмову з Михайлом Шейтельманом на ютубі 24 Каналу

Насправді білоруський диктатор втратив владу у своїй країні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У нього практично немає важелів впливу.

Він втратив усе. У нього немає інструментів впливу на Білорусі, на її територію, на її збройні сили. Снаряди він продав Росії. Чи за гроші, чи за їжу, чи за газ. У нього нічого немає,
– зауважив Шейтельман.

Найцікавіше, що в момент, коли і в Росії, і в Білорусі може початися політична нестабільність, Лукашенко опинився фактично без нічого. Він зараз беззахисний.

Ситуація в Білорусі: коротко

  • На початку повномасштабного вторгнення російські війська почали наступати на Київ саме з території Білорусі. Однак поки немає фактів, що саме білоруська армія бере участь у війні проти України.
  • В березні 2023 року Владімір Путін погрожував, що розмістить ядерну зброю в Білорусі. Цей процес триває. Нещодавно Путін заявив, що 7 – 8 липня завершаться "відповідні процедури" на території Білорусі. А далі почнеться переміщення ядерної зброї.
  • Країни ЄС та США розкритикували дії Білорусі та Росії. Там підкреслили, що переміщення ядерної зброї є кроком ескалації.