Про деталі візиту Лукашенка інформують як російські, так і білоруські пропагандистські ЗМІ. Під час зустрічі кремлівський диктатор почав також "нахвалювати" економічні відносини з Лукашенком, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також "Випалена земля та вогняні смерчі": як і чому Росія наслідує тактику Гітлера, Сталіна та ІДІЛ

Ядерку в Білорусі планують розмістити у липні

Путін заявив, що 7 – 8 липня у Білорусі завершаться "відповідні процедури" щодо розміщення ядерної зброї. Після цього – почнуться заходи з базування ядерки в Білорусі. Російський диктатор цинічно заявив, що "все йде за планом" у цьому питанні.

Щодо найбільш чутливих питань, про які ми з вами домовлялися, все йде за планом. Ви знаєте, 7 – 8 липня закінчується підготовка відповідних споруд. І одразу ж розпочнемо заходи, пов'язані з розміщенням на вашій території відповідних видів зброї. Так що все за планом, все стабільно,
– заявив Путін на зустрічі.

Окрім того, диктатор почав "нахвалювати" економічні відносини між країнами. На думку Путіна, вони "розвиваються надзвичайно добре", а санкції – буцімто "недієві".

Водночас Лукашенко підтримав російського диктатора у питанні розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. За його словами, це нібито "важливий комплекс заходів", який працюватиме на підтримку країн.

Зустріч Путіна і Лукашенка: дивіться відео

Що передувало розміщенню ядерки у Білорусі

  • У березні 2023 року Путін знову почав погрожувати світовій спільноті ядерною зброєю. Він заявив, що розмістить ядерку на території Білорусі, оскільки Велика Британія надасть Україні боєприпаси зі збідненим ураном.
  • У Білорусі на таке рішення відреагували цинічно. У Лукашенка назвали це "вимушеним кроком". Буцімто до цього країну підштовхнули західні партнери України.
  • Згодом російський диктатор заявив, що вже допоміг переобладнати "партнерам" 10 типів літаків, аби вони могли нести тактичну ядерну зброю. Окрім того, у квітні навіть почалися "навчання" білоруських екіпажів.
  • Наприкінці травня Путін підписав указ про остаточне рішення розмістити ядерку на території Білорусі. Водночас Лукашенко заявляв, що вже "можливе" зберігання ядерних боєприпасів в країні.
  • У країнах ЄС та США розкритикували такий крок Путіна. Світові лідери назвали це кроком ескалації, а російського диктатора звинуватили у провокації.