Президент США запевнив, що Вашингтон підтримуватиме Україну в 2023 році. 24 канал зібрав для вас головні тези з пресконференції президентів України й США.

Зверніть увагу Зеленський подякував Байдену за підтримку: нові фото і відео історичної зустрічі

Україна надихає світ

Джо Байден наголосив, що вже понад 300 днів в Україні триває жорстока війна, яку розв'язала Росія. І протягом усього цього часу український народ демонструє свою силу та незламність, що надихає увесь світ.

Хочу сказати усьому народу України: ви продемонстрували свою рішучість та стійкість перед імперіалістичними амбіціями країни, яка вважала, що може вас завоювати. Їм це не вдалося,
– наголосив Байден.

Президент США також відзначив, що від початку вторгнення американський народ без жодних сумнів став почав підтримувати Україну в боротьбі за її свободу. Байден запевнив, що підтримка не зменшуватися.

Американський лідер підкреслив – зараз в Україні не просто війна. Дії Росії є агресією проти світової демократії. Байден запевнив, що США та союзники підтримуватимуть нашу державу у наступному році.

Окремо Джо Байден наголосив, що Україна перемогла у битвах за Київ, Харків та Херсон. Водночас головна мета Путіна провалилася – він хотів розколоти Європу, натомість Європа об'єдналася.

Україна отримає ЗРК Patriot

Обидва президенти підтвердили, що Україна отримає ЗРК Patriot, які суттєво посилять українську ППО. Крім того, Очільник Білого дому наголосив на тому, що Вашингтон проводитиме навчання українських спеціалістів.

Джо Байден також підкреслив, що Росія використовує зиму як зброю проти українського народу. Президент США назвав такі дії росіян злочином.

Разом ми будемо і далі підтримувати вогонь демократії і це світло переможе темряву. Дякую, пане Зеленський, ми разом із вами,
– наголосив Байден.

США захищають світову демократію

Володимир Зеленський подякував США та особисто президенту Байдену за всю допомогу та підтримку, надану нашій державі. А також український президент відзначив зусилля американського лідера у створення міжнародної коаліції, яка робить все для відновлення світового правопорядку, який порушує Росія.

Президент України відзначив, що відносини Києва та Вашингтона за цей рік вийшли на зовсім новий рівень – рівень партнерства та реального союзництва. Володимир Зеленський також наголосив, що головною темою усіх сьогоднішніх переговорів та зустрічей, зокрема і з Байденом, була підтримка нашої держави у 2023 році.

Також Зеленський розповів, що під час переговорів з Байденом обговорювали координацію стратегічних кроків України та США, санкційний та політичний тиск на Росію та формулу миру.

Маємо чітке розуміння, як будуть посилені наші оборонні спроможності в найближчі місяці. Не хочу говорити детально, але я за це дуже вдячний,
– наголосив Зеленський.

Володимир Зеленський висловив сподівання, що попри зміни у Конгресі після виборів, двопартійна підтримка України не ослабне.

Справедливого миру не існує

У відповідь на питання журналістів президент Володимир Зеленський заявив, що справедливого миру в несправедливій війні не існує, адже для кожного бачення цього миру є різним.

Мені здається, що для нас для всіх мир по різному справедливий. Для мене як для президента ніяких компромісів щодо нашої землі, територіальної цілісності, суверенітету. Це також відшкодування збитків, які завдала російська агресія,
– наголосив Зеленський.

Однак, як зауважив президент, для батьків, які втратили своїх дітей відшкодування не мають жодного сенсу, адже їх цікавить помста. Чим довше триватиме ця війна, тим більше людей житимуть помстою.

Путін усім брехав

Президент України пригадав, що після обрання у грудні 2019 року він мав зустріч з Путіним у межах нормандського формату, де російському диктатору посилали чіткі сигнали щодо відновлення територіальної цілісності України та відновлення миру для уникнення повномасштабної війни. Путін запевняв, що повномасштабної війни не буде. Диктатор брехав про це усім, а 24 лютого віддав наказ про напад.

Володимир Зеленський підкреслив, що зараз Путін має бути зацікавленим у тому, аби світ звернув на нього увагу, а не навпаки.

Пресконференція Зеленського та Байдена: дивіться відео