Зеленський розповів Столтенбергу, що останнім часом кількість порушень режиму тиші з боку російських окупантів збільшилась. На жаль, зростає і число загиблих українських захисників.

Важливо Росія стягує війська до кордону з Україною: чи можливий наступ – все, що відомо

Крім того, український президент зазначив, що Росія стягує війська до кордону.

Інші деталі розмови

Зеленський закликав членів НАТО приділяти більше уваги питанням безпеки в Чорному морі та посилювати свою військову присутність у Чорноморському регіоні. Саме це, на думку президента, стане потужним чинником для стримування Росії.

Крім того, глава держави ще раз наголосив, що у відносинах з НАТО для України найбільш актуальним є можливість отримання Плану дій щодо членства.

НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для Росії,
– додав Зеленський.

Що кажуть в НАТО

Столтенберг повідомив, що подзвонив Зеленському через занепокоєння російською військовою діяльністю в Україні та навколо, а також через постійне порушення режиму припинення вогню.

НАТО твердо підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. Ми залишаємось відданими нашому тісному партнерству,
– зауважив Генсек.

Яка ситуація на Донбасі: що треба знати

  • Розвідники попередили, що Росія стягує армію та озброєння до кордону для провокацій. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак говорив про те ж саме. Він наголосив, що Росія стягує війська нібито для навчань до Воронезької, Ростовської та Брянської областей.
  • Сам Зеленський вважає, що Росія просто намагається створити атмосферу небезпеки.
  • На передовій бойовики постійно здійснюють прицільні обстріли. Наприклад, за добу 5 квітня окупанти 7 разів зривали "тишу", двоє українських військових загинули.

Російські війська біля кордону
Російські війська біля кордону / Інфографіка 24 каналу