Про це Володимир Зеленський повідомив під час розмови з грецьким суспільним мовником ERT, пише 24 канал. Президент зазначив, що поки Україна воює з Росією, треба розглядати будь-які атаки з боку ворога.

До теми Маємо зупинити ядерний шантаж з боку Росії, – про що Зеленський говорив з директором МАГАТЕ

Очікуємо все

За його словами, зараз наше суспільство не довіряє обіцянкам, рішенням чи заявам Росії. З моменту російсько-української війни відсоток довіри у цьому сенсі знизився до нуля.

Сьогодні можемо очікувати будь-яких кроків з боку Росії. Хоча колись у нас були сподівання щодо мирного врегулювання,
– зауважив Зеленський.

Довіри немає

Він нагадав, що ще з 2014 року Росія говорила щось про виконання "Мінська". Потім Володимир Путін та військове керівництво країни-агресорки публічно запевняли, що ніколи не буде повномасштабного вторгнення в Україну.

Довіри немає. Оскільки на верхівці, на рівні людей, які особисто ухвалюють рішення, говорять одне, а роблять інше,
– заявив президент.

Як зазначив Зеленський, коли в російських засобах масової інформації час від часу з'являються дуже відкриті сигнали щодо застосування ядерної зброї, то виникає багато питань. Водночас і ризиків.

Заборона не зупиняє ворога

Президент нагадав, що зараз Росія активно використовує в Україні заборонену зброю. До прикладу, фосфорні бомби, які ворог застосував просто в центрі Харкова, у Маріуполі. Крім того, закидав ними Запорізьку, Донецьку, Луганську області.

Усе це застосовувалось, хоча й заборонено. Водночас це свідчить про те, що Росія може використовувати й іншу заборонену зброю,
– підкреслив Зеленський.

Президент пояснив, чому є ризики застосування Росією ядерної зброї / Відео з телеграму Володимира Зеленського


Ядерний шантаж Путіна та реакція США

  • Коли Україна матиме великі успіхи у війні проти Росії ймовірно ядерна загроза зросте, оскільки Путін захоче "зберегти обличчя". Такі побоювання висловив голова комітету з міжнародних відносин Сенату США Боб Менендес.
  • Заступниця держсекретаря США з безпекових питань Вікторія Нуланд заявила, що вони серйозно сприймають погрози Путіна стосовно ядерної війни. Як вона наголосила, якщо Росія це зробить, то вже не оговтається від наслідків.
  • Крім того, глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що ядерна риторика Росії є дуже небезпечною. Він підкреслив, що у випадку ядерної війни – програють усі сторони.

Актуально – Гозман про можливий ядерний удар Росії: дивіться відео