Український лідер продовжує здійснювати закордонні поїздки на тлі прийдешнього Саміту миру у Швейцарії, який відбудеться 15 – 16 червня. Зеленський прагне заручитися якомога більшою міжнародною підтримкою.

Дивіться також "Мріємо про Енгельс": льотчик-інструктор назвав ракету для F-16, яка може знищити цей аеродром

Повернути дітей, яких вкрала Росія

Так, 5 червня глава держави приїхав до Катару для перемовин з шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані.

Президент зазначив, що Катар активно допомагає Україні повертати викрадених Росією дітей.

Ми говоритимемо про продовження цієї роботи як у межах Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, так і в межах Саміту миру, де це є серед пунктів порядку денного,
– розповів про майбутню зустріч Зеленський.

Глава держави зазначив, що Катар брав активну участь у підготовці Саміту миру, а тому має стати на ньому одним із голосів Близького Сходу за повернення людей додому, глобальну продовольчу та ядерну й енергетичну безпеку.

Також передбачається, що лідери України та Катару обговорять низку двосторонніх економічних і безпекових питань.

Зеленський провів зустріч з Еміром

У Катарі Володимир Зеленський провів зустріч з Еміром шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Президент подякував йому за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та всіх ключових резолюцій ООН щодо засудження повномасштабної російської агресії.

Підтримка Катаром Української формули миру важлива. Розповів про підготовку Глобального саміту миру, однією з тем якого стане звільнення полонених і депортованих українців. Дякую за сприяння у поверненні в Україну насильно вивезених Росією дітей. Ми домовилися продовжити співпрацю в цьому напрямі,
– написав глава держави.

Зеленський додав, що Україна розраховує на подальшу солідарність Катару в цей історичний момент.

Викрадення дітей – ще один злочин росіян: що відомо

  • Окупанти намагаються знищити українську націю. Задля цього вони не лише вбивають і катують українців. Вони також викрадають їхніх дітей, аби потім виростити з них "справжніх росіян".
  • За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно депортувала з окупованих територій майже 20 тисяч дітей.
  • Радниця-уповноважена президента України з прав дитини розповіла, що насправді кількість викрадених окупантами дітей може у рази більша. Йдеться про 200 – 300 тисяч маленьких українців.
  • Влітку 2023 року росіяни самі зізналися, що, мовляв, "евакуювали" з території України понад 700 тисяч українських дітей.
  • Україні періодично вдається повертати депортованих дітей. Наразі це відбувається за посередництва Катару та катарських дипломатів. Жодних прямих перемовин з російською делегацією Київ не проводить.
  • Журналісти The New York Times провели розслідування і розповіли, як окупанти у 2022 році викрали з Херсонського дитячого будинку 46 дітей. Наразі 2 з них усиновили, 7 вдалося повернути в Україну. Доля інших 37 неповнолітніх залишається невідомою.