Наразі українські дипломати намагаються встановити місце їх перебування, уточнив глава держави. Про це Зеленський розповідав під час відвідин Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, передає 24 канал.

Раніше Жорстке затримання двох українських волонтерів у Мінську: проти них відкрили справу

Я, як президент, говорю з МЗС, там (в Білорусі – 24 канал) троє наших українських громадян затриманих. Ми наполегливо вимагаємо, аби їх повернули в Україну. Через таку ж складну ситуацію ми в Україні теж проходили, хочеться, щоб не було смертей і не було постраждалих, щоб дійсно влада знаходила діалог зі своїм суспільством,
– наголосив президент.

Зеленський уточнив, він вважає, що в Білорусі зараз складна, нестабільна і серйозна ситуація. Він також порадив українцям утриматися від поїздок до Білорусі, "поки там не встановиться більш-менш стабільна ситуація". Глава держави додав, що усіх затриманих українців обов’язково повернуть додому.


Зеленський розповів, що думає про ситуацію у Білорусі / Фото Людмили Гаврилюк, 24 канал

Також після згадок Зеленського про українців в Білорусі на фейсбук-сторінці Офісу президента з’явилась вимога, яку висунули керівництву Білорусі.

Україна звертається до влади Республіки Білорусь з вимогою якомога швидше звільнити незаконно затриманих у Мінську українських правозахисників і журналістів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва,
– мовиться у повідомленні.

Вимогу висунув глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Що кажуть у МЗС про ситуацію у Білорусі

У відомстві вирішили дочекатися проголошення офіційних результатів президентських виборів у Білорусі і тоді висловити свою заяву стосовно цього. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу.

"Офіційні результати виборів президента Білорусі ще не оголошені. Після того, як білоруська Центральна виборча комісія їх офіційно оголосить, ми будемо ухвалювати рішення щодо того, як реагувати на цей факт", – сказав Кулеба.

Протести у Білорусі: коротко

  • Масштабні протести у Білорусі спалахнули ввечері 9 серпня, після оголошення попередніх результатів президентських виборів. На них перемогу здобуває чинний глава держави Олександр Лукашенко.
  • Білоруси з цим не згодні, вони кажуть, що вибори були повністю сфальсифіковані. Ці слова підтверджують і незалежні спостерігачі.
  • Відтак, вже кілька днів поспіль білоруси виходять на вулиці з вимогою провести нові вибори без участі в них Лукашенка.
  • Під час мирних акцій протесту, що відбуваються по всіх містах Білорусі, силовики жорстоко б’ють та затримують людей. При цьому у сутичках з ними використовують світло-шумові гранати, кийки, стріляють гумовими, а подекуди й бойовими патронами.
  • Відтак, у лікарнях перебувають сотні постраждалих, офіційна влада повідомляє про одну жертву. Втім, ЗМІ припускають, що жертв може бути більше, щонайменше, – 4.
  • Напередодні стало відомо про затримання в Білорусі 3 українців.