Зеленський вважає, що це підстава. За його припущеннями, Ахметова втягують у війну проти України. Тому президент запросив бізнесмена на Банкову, аби послухати цю інформацію.

Важливо Зеленський зібрав журналістів на пресмарафон: головні тези президента

Хто планував держпереворот

За словами Зеленського, ці виклики вже фіксують розвідки інших країн. Президент розповів, що отримали інформацію, де представники Росії та України обговорювали переворот в Україні, а також участь в ньому Ахметова.

Вважаю, що це підстава бізнесмена Ріната Ахметова. Його втягують у війну проти держави України. Вважаю, що він розпочав її. Вважаю, що, на жаль, це буде його велика помилка. Тому що не можна воювати проти свого народу й президента, який був обраний народом,
– сказав Зеленський.

Так, президент переконаний, що Ахметова вже втягнули в інформаційну війну, а тепер хочуть втягнути у "війну проти Зеленського". За словами глави держави, олігарха підбурює його оточення.

Зеленський заявив про ймовірний держпереворот, дивіться відео:

Був запис розмови

Зеленський уточнив, що про держпереворот дізнався із аудіозапису. Говорили люди з Росії та України.

Однак президент не розповів, звідки цей запис та чиї саме голоси на ньому. Щоправда, він додав, що голосу Ахметова там не було. За словами Зеленського, більше інформації він не може розповісти.

Ахметов відреагував на звинувачення

Рінат Ахметов відреагував на заяву президента Володимира Зеленського у коментарі виданню SCM. Олігарх стверджує, що усе що сказав глава держави – брехня.

Інформація, оприлюднена Володимиром Зеленським, про нібито втягування мене в якийсь держпереворот, є суцільною брехнею. Мене обурює поширення цієї брехні, незалежно від того, якими мотивами керується президент,
– заявив Ахметов.

За словами бізнесмена, він підтримує територіальну цілісність України. Крім того, Ахметов назвав себе найбільшим інвестором та платником податків в Україні.

Що цьому передувало

  • Ще раніше ЗМІ писали, що між Офісом Президента та Ахметовим ускладнилися відносини. Це сталось нібито через закон про олігархів та боротьбу з монополією на ринках.
  • Політолог Ігор Петренко теж вважає, що напруженість відносин між Ахметовим та Зеленським існує. "Слуга" Єгор Чернєв сказав, що олігарх з президентом перейшли до відкритого протистояння.
  • На тлі такої інформації у Ахметова запитали, чи зустрічався він із Зеленським. Той заявив, що не просився на зустріч із президентом Володимиром Зеленським і не робитиме цього.