За даними американської преси, це звернення надійшло від Президента України під час однієї з телефонних розмов з очільником США. Розмова стосувалась реакції світу на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Зауважте Застереження Зеленського про ядерну зброю, 20 тисяч мертвих окупантів: основне за 51 день війни

Зеленський попросив Байдена назвати Росію спонсором тероризму

Президент США, за даними преси, сказав Володимиру Зеленському, що готовий розглянути низку пропозицій для посилення тиску на Москву.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до президента Байдена з прямим закликом, щоб Сполучені Штати визнали Росію державою-спонсором тероризму, що є однієї з найпотужніших і далекосяжних санкцій в американському арсеналі,
– мовиться у повідомленні.

Така заява президента США може передбачати:

  • накладення економічних санкцій на десятки інших країн, які продовжують вести бізнес з Росією;
  • заморожування активів Москви в Сполучених Штатах, включаючи нерухомість;
  • заборону різноманітних експортів товарів подвійного призначення.

Видання додало, що пропозиція Зеленського надійшла тоді, коли США "прагне утримати свою тонку мережу альянсів на тлі зростання цін на енергоносії та інфляції, які посилюються безпрецедентним набором санкцій проти Росії".

Ексчиновник Держдепартаменту та експерт із визначення тероризму Джейсон Блазакіс заявив, що додавання Росії до списку держав-спонсорів тероризму було б варіантом для ядерної економіки.

Зеленський озвучував й інші прохання

Видання стверджує, що світові лідери прагнуть підтримати Володимира Зеленського все більш потужними військовими, економічними та дипломатичними засобами.

Однак відхилили прохання українського президента надати винищувачі МіГ-29, які, за словами деяких країн НАТО, ризикують розпочати більш широку війну Росії в Європі.

Однак Президент України також попросив європейські країни:

  • закрити свої порти для російських суден;
  • припинити купувати російську нафту, що вони продовжують робити.

Дивіться також – нічне звернення Зеленського за 15 квітня: відео