Філіппінське видання заявило, що президент України прибуде до Маніли – столиці Філіппін – ввечері 2 червня. Про це журналісти написали з посиланням на дипломатичні джерела в Манілі.

Дивіться також Зеленський вважає, що США мають дозволити бити по Росії ракетами ATACMS

Що відомо про візит Зеленського у Філіппіни

Зеленський після поїздки до Сінгапура пізно ввечері у неділю (2 червня – 24 Канал) прибуде до столиці Філіппін – Маніли,
– написали журналісти.

Вони зауважили, що це перший візит Володимира Зеленського у країну після обрання президентом у 2019 році.

Видання написало, що президент України під час пленарної сесії на полях саміту у Сингапурі заявив, що Китай та Росія працюють над тим, щоб зірвати Глобальний саміт миру, який має відбутися 15 – 16 червня у Швейцарії.

"Що робить Росія – ця країна війни? Вона сьогодні їздить по багатьох країнах світу, погрожуючи блокадою харчової продукції, агропродукції або хімпродукції. Погрожуючи, що буде демпінгувати ціни на енергетику. Просто тисне на інші держави світу, щоб вони не були на саміті", – пояснив Зеленський.

За його словами, Кремлю допомагає Китай. Адже Пекін не підтвердив свою присутність на будь-якому рівні та працює над тим, щоб країни не приїжджали на Саміт миру.

Коротко про візит Зеленського в Сінгапур

  • Володимир Зеленський прибув у Сінгапур 1 червня 2024 року. Мета візиту – участь в конференції "Діалог Шангрі-Ла", яка є основною подією з безпекових тем в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
  • У Сінгапурі президент України зустрівся з Ллойдом Остіном. Володимир Зеленський говорив з очільником Пентагону про оборонні потреби Києва, посилення української системи ППО, коаліцію F-16, підготовку двосторонньої безпекової угоди.
  • Окрім того, український лідер заявив, що Україна визнає як Ізраїль, так і Палестину.
  • Також президент зустрівся з обраним лідером Індонезії Прабово Субіанто. Політики говорили й про прогрес у реалізації української формули миру. Володимир Зеленський заявив, що сподівається на участь Індонезії в Глобальному саміті миру на найвищому рівні.