Він дав завдання правоохоронцям дати оцінку діям працівників Державного бюро розслідувань, повідомляє Офіс Президента України.

Важливо Через ДБР у повітряній обороні понад добу була діра у сотні кілометрів, – Забродський

Зазначається, що співробітники ДБР допустили вилучення військових приладів з військових частин Повітряних сил, що поставило під загрозу бойову готовність частин протиповітряної оборони.

Президент висловив своє занепокоєння через втручання Держбюро в роботу Повітряних сил. Мовляв, це негативно впливає на виконавця завдань з охорони повітряного простору держави.

Керівникам СБУ та ДБР – негайно надати відповідну правову оцінку діям своїх співробітників і вжити вичерпних заходів для мінімізації можливих наслідків. Ситуацію з цього питання беру під особистий контроль,
– заявив Володимир Зеленський.

Тим часом керівництво територіального управління Державного бюро розслідувань, яке розташоване в Хмельницькій області, відсторонили від займаних посад.

Також відсторонені керівник слідчого підрозділу й самі слідчі, які причетні до вилучення військової техніки. Це відбулося у межах розпочатого розслідування в цій справі. Ба більше, цю справу розслідують як можливу диверсію.

Скандальні обшуки ДБР: коротко

  • Працівники Державного бюро прийшли з обшуками до військових частин зенітно-ракетних бригад. Як наслідок, вони забрали клістрони – одні з основних елементів системи наведення зенітно-ракетних комплексів.
  • Згодом після надання цій справі публічності в ДБР відреагували. Там заявили, що скоро все повернуть, але для чого брали – не пояснили. Керівництво Бюро призначило службову перевірку.
  • Журналіст Юрій Бутусов переконаний, що дії правоохоронців дуже нагадують державну зраду. Водночас екскомандир штурмових військ, а нині нардеп Михайло Забродський заявив, що працівники ДБР зробили діру на сотні кілометрів у повітряній обороні України на понад добу.