Відповідні документи вже опубліковані на сайті Офісу Президента. Вони набувають чинності з дня підписання – 22 серпня 2021 року.

Читайте також Зеленський хоче помилувати десятки засуджених ветеранів: які умови

Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти Пушиліна і Деркача

Відповідно до указів президента №378 та №379, набувають чинності обмеження проти фізичних та юридичних осіб. Серед тих, хто потрапили до санкційного списку – ватажок бойовиків на тимчасово окупованих територіях Донбасу Денис Пушилін і нардеп Андрій Деркач.

Також Зеленський ввів у дію санкцію проти:

  • Антона Сімоненка;
  • Петра Журавля;
  • Андрія Теліженка;
  • Дмитро Ковальчука;
  • Констянтина Килимника.

Щодо них буде застосовано низку персональних економічних та інших обмежувальних заходів. Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій. До того ж вказані особи не зможуть виводити капітали за межі нашої країни.

Також обмеження торкнулися і деяких компаній, пов'язаних з засобами масової інформації. Зокрема це товариства з обмеженою відповідальністю "Ера-Медіа", "Інформаційне агентство "Онлі Ньюз", "Скептик" та інші.

Крім цього, президент доручив Міністерству закордонних справ України повідомити компетентні органи ЄС та США та інших країн про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Останнє засідання РНБО: гучні рішення

  • Ради нацбезпеки й оборони провела 20 серпня чергове засідання. За результатами було запроваджено санкції через переслідування жителів окупованого Криму.
  • Також РНБО ввела обмеження проти головного редактора "Страна.UA" Ігоря Гужви, пропагандистів Ольги та Анатолія Шаріїв. Володимир Зеленський одразу після засідання РНБО підписав указ, який вводить у дію обмежувальні заходи.