Секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу детально розповів про підсумки зібрання у Києві. За його словами, на порядку денному було кілька питань.

Читайте також Через переслідування жителів Криму: Кабмін пропонує РНБО ввести санкції проти 70 людей

Які результати засідання РНБО

  1. На засідання говорили про запровадження національної системи стійкості. Документ затверджує концепцію, як реагувати на критичні ситуації.
  2. Підняли тему продовження стратегічних документів оборонного планування.
  3. Третє питання було таємним – про розвиток ракетного озброєння до 2031 року. Данілов зазначив, що ця тема викликала палкі дискусії. Він додав, що за 10 років на розвиток мають витратити понад 200 мільярдів гривень.
  4. Засекретили також питання розвитку військово-морських сил. Данілов розповів, що додатково проситимуть в уряду та Ради 960 мільйонів для розбудови українського флоту.

Наклали нові санкції

  • РНБО розглянула санкції щодо так званих "суддів" окупованого Криму, генералів і розвідників Росії, а також стосовно окупаційних ЗМІ. Перелік оприлюднять згодом.
  • Обмеження ввели щодо нардепа Андрія Деркача та кола осіб, які раніше потрапили під обмеження США.
  • Санкції застосували проти головного редактора "Страна.UA" Ігоря Гужви, пропагандистів Ольги та Анатолія Шаріїв.
  • Під обмеження потрапили також Галина Сонцева (колишня дружина Гужви), Алла Бондаренко, Любов Лукашина. Крім того, санкції застосували проти медійних ресурсів Гужви: ТОВ Ласмак, ТОВ Маджері та "Смарт Медіа мережа".
  • Санкції ввели проти ватажка проросійських бойовиків на Донбасі Дениса Пушиліна. Вони стосуватимуться інформаційних ресурсів, які бойовик реєструє на окупованих територіях.

"Черкасигаз" повернуть державі

Підприємство "Черкасигаз" вирішили повернути у державну власність. Данілов наголосив, що раніше держава втратила його незаконно, зокрема, шляхом шахрайських маніпуляцій.

До речі, спочатку Данілов сказав, що державі повернуть "Черкаси Азот", однак чиновник помилився з назвою.

Зауважимо, грудні 2012 року "Черкасигаз" повідомило, що пакет акцій підприємства, що належить "Нафтогазу", скоротився з 51% до 9,97%. Однак уряд не приймав рішення про приватизацію держпакету акцій.

Тоді з'ясували, що в число власників газової компанії увійшло ТОВ "Ласфано Україна", яке є співзасновником ТОВ "Фінансова компанія" Сонячне місто". Радник компанії Сергій Матвійчук очолював наглядову раду "Надра Банку". Важливо, що найбільшим бенефіціаром банку був Дмитро Фірташ.

РНБО доручила відновити садибу Барбана в Києві

Вирішили відновити зруйновану садибу 19 століття титулярного радника Олександра Барбана в Києві. Крім того, перевірять, чи законно вона була знесена. Якщо виникне потреба, розпочнуть розслідування.

Це рішення РНБО стосується різних рівнів поліції, КМДА, уряду та місцевої влади по інших регіонах України.

Також доручили підготувати аудит усіх архітектурних цінностей на території України.

Чому на засідання запрошували Кличка

Мера Києва Віталія Кличка запросили відвідати засідання РНБО. Його кликали, аби обговорити "розвал архітектурної спадщини Києва". Мовиться саме про знесення садиби Барбана.

Чи розглядали усунення Кличка

До речі, Данілов наголосив, що РНБО не може розглядати усунення з посади Кличка. Рада не має таких повноважень. Відсторонити його може тільки Кабмін.

Перед тим ЗМІ писали, що на засіданні РНБО, ймовірно, розглянуть це питання.

Дали доручення щодо боргів МАУ

Уряду доручили протягом місяця вжити заходів щодо гарантування безперебійної роботи авіаційної галузі.

Мають затвердити план дій про мінімізацію ризиків росту дебіторської заборгованості ДП "Обслуговування повітряного руху України" і ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" через невиконання МАУ зобов'язань.

Також повинні не допустити раптового припинення зовнішнього і внутрішнього сполучення МАУ у результаті незадовільного фінансового стану.

Попередні засідання РНБО: що відомо

До теми РНБО провела виїзне засідання: що вирішили