На засіданні розглянули стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, застосування нових санкцій. Крім того, були й таємні питання.

Читайте також Корупція існує не тільки в Україні, – Данілов нагадав про Шредера і Саркозі

Результати засідання РНБО

Стратегія розвитку ОПК

На засіданні РНБО затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України. Її розробили за дорученням Зеленського – у рамках указу від 14 вересня 2020 року.

За словами Данілова, у документі закладені важливі напрямки. А саме – вдосконалення системи стандартизації, уніфікації і управління продукції відповідно до стандартів НАТО.

Санкції проти кіберзлочинців

РНБО запровадила обмежувальні заходи проти кіберзлочинців, причетних до розробки та діяльності вірусу NotPetya. Цих же людей звинувачують у здійсненні кібератак щодо США.

"Вони здійснювали його (вірусу NotPetya – 24 канал) адміністрування, модерацію, організовували кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури України", – пояснив Данілов

Санкції проти Фукса та Фірташа

Крім цього, РНБО ввела повний пакет санкцій проти 2 бізнесменів – Павла Фукса та Дмитра Фірташа.

Данілов уточнив, що Фірташ потрапив під обмеження через участь у титановому бізнесі. Мовиться, зокрема, про тривале постачання сировини на військові підприємства Росії (які, до слова, також потрапили у санкційний список).

Фукс та Фірташ – під санкціями
Фукс та Фірташ – під санкціями / Колаж 24 каналу

Водночас санкції проти Фукса запровадили через кейси компанії "Голден Деррік". Мовиться про реєстрацію 19 компаній за один день, які швидко отримали ліцензії на видобування вуглеводнів.

Натомість депутатка "Голосу" Інна Совсун у коментарі 24 каналу зазначила, що санкції РНБО проти Дмитра Фірташа та Павла Фукса свідчать про те, що влада вже почала складати списки олігархів.

Але чи справді влада налаштована на боротьбу — питання відкрите. Нардепка нагадала, що за 3 дні до рішення РНБО Верховна Рада у першому читанні ухвалила закон про списання боргів газзбутів Фірташа перед Нафтогазом.

Це щонайменше 23 мільярди гривень, які фірташівські газзбути накопичили перед Нафтогазом,
– обурилась представниця "Голосу".

Продовження санкцій 2018 року

Також 18 червня РНБО продовжила персональні економічні санкції проти осіб, які ввели ще у 2018 році. Все тому, що діяти ці обмеження мали лише 3 роки, цей термін вже закінчувався. Данілов уточнив, що обмежувальні заходи продовжили щодо всіх суб'єктів, які є в наявності в юридичних реєстрах, та осіб, які є ще живими.

Санкції у 2018 році: коротко

Скасування та повернення ліцензій

Члени РНБО також ухвалили рішення анулювати кілька ліцензій з видобутку титану (4 документи) та скасувати – з розробки вуглеводню (3 документи) та рудних (3 документи).

Ще 2 ліцензії – на видобуток нафти та газу – державі повернули добровільно. Мовиться, зокрема, про компанію "Геоальянс" в Харківській і Дніпропетровській областях.

Інше повернення ліцензії, за словами Данілова, були від "одного шановного бізнесмена Дніпра". Подробиць він не називав, але, ймовірно, мав на увазі Коломойського.

Останні засідання РНБО: коротко

  • РНБО збиралась на засідання 14 травня. Вирішили накласти персональні санкції на 557 "злодіїв у законі" та на 111 "кримінальних авторитетів".
  • Ще одне засідання пройшло 4 червня. Тоді чиновники обговорили охорону адміністративної межі з окупованим Кримом, поглиблення інтеграції України в НАТО.
  • Крім того, підіймали теми видворення 20 колишніх чиновників з державних дач у Пущі-Водиці та законопроєкт про олігархів.