Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов під час брифінгу розповів про підсумки зібрання. За його словами, на засіданні розглянули 6 питань.

Читайте також "Держава продовжить використовувати цей інструмент": в ОП оцінили ефективність санкцій РНБО

Захист держкордону

Перше питання розглядалося у режимі таємно та стосувалося питання нашої державної політики у сфері захисту державного кордону. Воно було доволі складне та викликало дуже жваву дискусію у членів РНБО. Ми розуміємо складності, з якими стикаємося з кордонами,
– сказав він.

"Тому за пропозицією президента України ухвалили рішення, що 2 тижні ще наші прикордонники та новий міністр внутрішніх справ готують це питання ще раз на розгляд РНБО. З урахуванням того, що питання є вкрай складне та потребує дуже великої роботи", – зазначив секретар Ради нацбезпеки.

Сфера громадянства

Другим розглядали питання про додаткові заходи координації, реалізації державної політики у сфері громадянства. Так, Кабмін до вересня місяця має розглянути це питання і підготувати законопроєкт на розгляд Ради. У це рішення РНБО внесла доповнення:

  • Нині всі люди, які подають декларації згідно закону про запобігання корупції мають обов'язково вказати, чи мають громадянство інших країн або посвідку на проживання у тій чи іншій країні.

Якщо Рада ухвалить закон про олігархів, то вони так само мають заповнити цю декларацію та вказувати своє громадянство, якщо у них є інше,
– зазначив Олексій Данілов.

Корисні копалини

Третім розглядали питання про стимулювання пошуку, видобутку і збагачення корисних копалин, які мають стратегічне, критичне значення для економіки та обороноздатності України.

  • Визначено 137 видів сировини, корисних копалин, які перебуватимуть під особливим контролем нашої держави.

Ми бачимо, що відбувається. На жаль, ліцензії, які мають компанії на видобуток міді, є, а жодного кілограму міді в Україні не видобувається. Це все братиметься під контроль,
– наголосив секретар РНБО.

Санкції проти 9 осіб

Четвертим розглянули питання запровадження санкцій проти 9 українців. Мовиться про людей, які раніше опинилися у санкційному списку США.

  • Олексій Данілов список не оприлюднив, але заявив, що у ньому немає ані Ігоря Коломойського, ані Андрія Деркача, ані Олександра Дубінського.

Зараз у мене немає цього списку. Це не є якоюсь таємницею, ви все побачите. Ви знаєте, що ми завжди залюбки ділимося тою інформацією, яка в нас є,
– зауважив він.

Брифінг Данілова за підсумками РНБО: дивіться відео

Участь у військових навчаннях

П'ятим розглянули питання про допуск підрозділів збройних сил інших країн на території України у 2021 році для участі в багатонаціональних навчаннях "Об'єднані зусилля-2021" та "Незалежність об'єднує-2021".

До України приїде дуже багато представників країн-партнерів на святкування 30-річчя Незалежності. У нас будуть проведені ще військові навчання тому, щоб іноземні війська могли перебувати на нашій території потрібно ухвалювати відповідно рішення.

Моніторинг за олігархами

Першим пунктом шостого питання розглянули створення проєкт-системи моніторингу за діяльністю олігархів. РНБО доручила підготувати відповідний документ до 7 вересня.

  • Відповідне доручення отримали апарат та члени Ради нацбезпеки, Антимонопольний комітет, Служба безпеки України та усі органи центральної виконавчої влади.

Все буде зрозуміло – щодо чого застосовуватиметься цей моніторинг, що буде ця система моніторити,
– пояснив секретар РНБО.

Карантинні заходи в Україні

Другим пунктом у шостому питанні розглянули поширення в Україні коронавірусу, зокрема його штами Дельта та Лямбда. Через їхнє поширення уряд планує посилити карантинні обмеження.

Кабінет міністрів ухвалить додаткові заходи, тому що це дуже небезпечно. Воно вже стосується не тільки дорослого населення, воно вже стосується і дітей,
– підкреслив Олексій Данілов.

Він звернув увагу на те, що спалахи COVID-19 фіксують у країнах, де відбувався чемпіонат Європи з футболу. Водночас в Україні також проводять масові заходи.

  • Саме люди, які беруть у них участь, перебувають у першій зоні ризику.

Тому найближчим часом Кабмін за дорученням РНБО ухвалить жорсткіші заходи. Які саме – думаю, це ви дізнаєтеся від Ляшка очільника МОЗ – 24 канал),
– додав посадовець.

Попередні засідання РНБО: що відомо