Він розповів, що Росія блокує Маріуполь із початку березня. Російські війська не пропускають елементарні вантажі як на суші, так і у морі.

До теми Кожен мій ранок починається з Маріуполя, – Зеленський виступив перед парламентом Греції

Зеленський пригадав грецьку таємну організацію "Філікі Етерія", яка зародилась в Одесі й відіграла значну роль в історії Греції.

Я закликаю вас зараз створити таку спілку друзів, яка зможе врятувати українців та греків Півдня нашої держави, яка зможе допомогти Маріуполя… Я впевнений, що сила Греції може допомогти реалізувати цю місію. Рахунок іде на дні,
– наголосив Зеленський.

Він запросив грецький парламент послухати двох захисників Маріуполя, які є етнічними греками. Вони розповіли про моторошну ситуацію в місці та також попросили про допомогу.

Україна вдячна Греції, але потребує більше допомоги

Повернувшись до своєї промови, президент України подякував Греції за вже надану оборонну та гуманітарну підтримку, а також за участь в санкційній політиці. Але цього недостатньо Маріуполю – знищення міста, як і депортація людей окупантами, продовжуються.

Тож Зеленський закликав грецький парламент використовувати вплив їхньої держави як члена ЄС для організації порятунку Маріуполя.

Я закликаю вас зробити більше для того, щоб Росія почала шукати мир і відмовилась навіть від мрій підкорення України,
– заявив президент України.

Він наголосив, що наразі російська армія руйнує людські життя, а також історію й спадщину. Не лише України, а й Греції.

До теми – окупанти насильно вивозять пацієнтів з Маріуполя: дивіться відео