Розмова віч-на-віч французького та українського президентів тривала більше, ніж попередньо планувалося. Вона відбулася 16 квітня.

До теми Зеленський прибув в Париж: зустріч з Макроном вже розпочали – відео

За словами глави держави, російський президент до розмови не підключався. Проте Зеленський налаштований і на те, аби провести розмову за його участі.

Питання безпекової ситуації на Сході та деокупації нашої території – саме такі питання вирішуються на зустрічах "нормандської четвірки",
– наголосив він.

Раніше український президент висловився про нормандський формат. Він вважає, що "з його здоров'ям є проблеми, але штучне дихання може зробити Макрон".

Про ситуацію на Донбасі

Зеленський пояснив, що обговорив з Макроном та Меркель, зокрема, режим припинення вогню, який діяв на Донбасі з 27 липня 2020 року

Спочатку, наголосив президент, все було "дуже непогано". Проте від початку 2021 року відбулося ускладнення ситуації, окупанти збільшили кількість обстрілів.

Що раніше казали у Зеленського

Раніше в Офісі Президента підкреслили, що Німеччина та Франція не погодяться на компроміс з Росією в українському питанні.

Там сподіваються, що поступки Кремлю неможливі навіть за умов відходу Меркель від влади та складної кампанії для Макрона.