Деталі зустрічі президента та духовенства

Зеленський та церковні лідери обговорили перемир'я на Донбасі, вакцинацію та Великдень. У розмові також взяв участь керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Важливо Формат богослужінь, цілування ікон: уряд і Рада церков узгодили обмеження на Великдень

Великдень

Глава держави зазначив, що напередодні Великодня ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні контрольована.

Ми якраз збили третю хвилю. Зараз перший тиждень, коли йде зменшення на 1 – 2 тисячі захворілих щодня. Я хотів обговорити з вами, які ще потужні сигнали ми могли б надіслати, щоб не допустити повернення регіонів у червону зону після Великодня,
– заявив Зеленський.

Він подякував очільникам церков за допомогу під час першої хвилі пандемії у 2020 році. Тоді духовенство активно інформувало вірян про те, що важливо берегти себе та своїх близьких.

Настоятелі церков запевнили, що питання святкування Великодня в умовах пандемії – в центрі уваги всіх церковних спільнот. Їхні очільники намагаються зробити все, щоб богослужіння були доступні онлайн, щоб люди зберігали дистанцію та надягали захисні маски.

Водночас керівники церков зазначили, що в умовах карантину, коли люди відчувають втому, навіть агресію й розпач, духовна опіка також має велике значення.


Церковні лідери прийшли на зустріч до Зеленського / Офіс Президента

Вакцинація

Зеленський попросив духовенство розповідати вірянам про важливість вакцинації від COVID-19, адже це – єдиний шлях до подолання пандемії.

Для нас також важливо, щоб люди, які приходять до ваших церков по допомогу, чули про важливість вакцинації,
– зазначив глава держави.

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій дійшла спільної позиції щодо вакцинації. Вона полягає в тому, що немає релігійних причин не проводити щеплення, а вакцинація має бути безпечною, доступною й добровільною.

Глави церков подякували за включення священнослужителів разом із соціальними працівниками до другої хвилі вакцинації.

Цікаво Епіфаній закликав українців на Великдень не йти до церкви

Припинення вогню на Донбасі

На зустрічі також обговорили підтримку відновлення "тиші" на Донбасі. Зеленський попросив настоятелів церков звернутися з посланням до вірян щодо підтримки відновлення режиму припинення вогню. Важливо, що цю ідею почули на тимчасово окупованих територіях.

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій оприлюднила окреме звернення щодо "пасхального перемир'я. У ньому вона закликала відкласти зброю.

Зеленський також запросив настоятелів на святкування 30-річчя незалежності України та висловив сподівання на проведення спільної молитви за Україну..