У п'ятницю ввечері, 19 квітня, глава нашої держави записав традиційне звернення. Головна тема – атака російських окупантів на Дніпро й область, внаслідок якої є чимало загиблих і постраждалих.

Дивіться також Летюча смерть: що відомо про ракети Х-101, якими Росія атакувала Україну 19 квітня

Партнери мають посилювати українську ППО

За словами президента, коли Україна звертається до партнерів щодо систем ППО, вона це робить для того, аби захищати життя. Відповідні установки є на складах у союзників, але вони потрібні насамперед нашій державі для захисту.

Ми в Україні цінуємо зусилля кожного лідера, кожної держави, які дійсно активні, дійсно виконують обіцянки та намагаються збільшити можливості нашого повітряного щита… Важкий сьогодні день. Ракетні удари. Дніпро – просто по центру міста, по звичайній забудові. Будинок, вокзал,
– акцентував Зеленський.

Крім того, глава держави згадав, що 19 квітня окупанти також:

  • атакували Синельникове, Кривий Ріг;
  • завдали ударів по Нікополю;
  • здійснили обстріли Одеському регіону, намагаючись уразити експорт продовольства.
  • били по Донеччині, Миколаївщині, Харківщині.

Багато постраждалих – усім надається допомога, і я дякую кожному, хто підтримує зараз наших людей, хто ліквідовує наслідки російського зла. Мої співчуття всім, хто втратив рідних та близьких,
– сказав президент.

Водночас Зеленський заявив, що саме з Дніпра звернувся до учасників спеціального засідання нашої Ради Україна – НАТО. Це було засідання на рівні міністрів оборони країн Альянсу.

Як він зазначив, усе цілком конкретно: Україні потрібна ППО, і партнери можуть із цим допомогти; потрібна артилерія, і це те, що є у світу. Власне, тільки достатня кількість ППО й винищувачів може відігнати російську авіацію.

Дивіться також Деякі регіони будуть у відносній безпеці, – Євлаш про важливість збиття Ту-22МЗ

Додамо, що, ймовірно, уже найближчими днями у США схвалять допомогу для України, про яку йдеться ще від осені 2023 року. Американський політик, лідер Республіканської партії 45 округу Нью-Йорка Борис Пінкус прогнозує, що рішення ухвалять 20 квітня.