Глава держави підкреслив, що вперше в історії України ввели персональні санкції щодо осіб, яких можна назвати топ-десяткою української контрабанди.

Зверніть увагу РНБО провела чергове засідання: що вирішили

Санкції проти українських контрабандистів

Зеленський зауважив, що контрабанда – це економічний тероризм проти України. Адже збитки, яких вона завдає державі, сягають 300 мільярдів гривень.

Аби протидіяти цьому, РНБО запровадила персональні санкції проти низки контрабандистів. Мовиться, зокрема, про блокування їхніх активів. Від роботи відсторонили десятки митників.

Повернення нафтопроводу Україні

Зеленський зазначив, що на виконання рішення РНБО від 19 лютого відбулося повернення стратегічного нафтопроводу, незаконно відчуженого у держави.

"У процесі передачі виявилося, що протягом 2017 – 2019 років було знищено майже 400 кілометрів нафтогроводу. Це диверсія, наслідком якої будуть кримінальні справи", – запевнив політик.

Про Центр протидії дезінформації

Зеленський також звернув увагу на презентацію Центру протидії дезінформації, який уже розпочав свою роботу. За словами президента, він стане інформаційним щитом України.

"Він зробить все, аби "чорна п'ятниця" настала для всіх пропагандистів та інформаційних диверсантів – як ззовні, так і всередині України", – додав глава держави.

Загострення на Донбасі та розмова з Байденом

Й, звісно, український президент не оминув теми про ситуацію на Донбасі. Він згадав про розмову, яку провів 2 квітня з президенто США.

Ми маємо повну та незмінну підтримку міжнародних партнерів, зокрема Європи та США. Це підтверджує, зокрема, розмова з Байденом,
– зауважив Зеленський.

"Американський президент запевнив мене, що Україна ніколи не залишиться наодинці проти агресії Росії", – підкреслив глава держави.

Зеленський записав звернення до українців: дивіться відео

Коротко про розмову Зеленського з Байденом

  • Український та американський президенти вперше поспілкувалися 2 квітня. Розмова відбувалася у телефонному режимі.
  • Серед основних тем – скупчення російських військ біля кордонів України, боротьба з корупцією та втілення реформ.
  • Джо Байден та Володимир Зеленський говорили впродовж 50 хвилин.
  • Президент США підтвердив непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України перед російською агресією.