Зеленський повідомив, що Палата представників Конгресу США проголосувала за новий пакет підтримки для України, а також – глобальної демократії. Мовиться про майже 40 мільярдів доларів. За словами президента, друге голосування – у Сенаті США – відбудеться вже невдовзі, повідомляє 24 канал.

Зауважте Крилата ракета над Одещиною, на українців чекають надскладні тижні: основне за 77 день війни

Далі рішення потрапить на підпис до президента Джо Байдена, а тоді – набуде чинності. Зеленський наголосив, що ці гроші використають для посилення захисту України максимально швидко та без бюрократії.

Президент уточнив, мовиться про зброю, боєприпаси, обладнання. А також – підтримку розслідувань воєнних злочинів Росії, підтримку дипломатичної роботи тощо.

Поновлення ленд-лізу є історичним рішенням

У зверненні Зеленський згадав також про поновлення ленд-лізу. Президент назвав це рішення історичним. Він нагадав, що саме ленд-ліз у Другій світовій війні був однією з ключових передумов для перемоги союзників.

Зеленський зауважив, що допомога США Великій Британії та Радянському Союзу тоді кардинально змінила розставлення сил на території Європи. Європейці отримали велику номенклатуру продукції. Зокрема, літаки, вантажівки, авіаційне пальне, засоби зв'язку.

Український лідер нагадав, що отримане за ленд-лізом працювало для радянських людей ще десятки років після завершення війни.

Президент відзначив символізм того, що Байден підписав новий закон про ленд-ліз саме 9 травня. Український лідер подякував президенту США за це, також – за підтримку та ухвалене рішення.

Зеленський наголосив, що наразі у війні проти тиранії Україна захищає свободу та право на життя для усіх вільних народів. Адже ця тиранія становить для Європи не меншу загрозу, аніж 80 років тому.

Говорячи просто, ленд-ліз – це схема передачі нам усього, що необхідно для оборони. Хоча формально це ніби позика, але, по суті, вона настільки вигідна, що називати її позикою некоректно,
– наголосив Зеленський.

Президент пояснив, що Україна отримає доступ до сучасної зброї, боєприпасів, обладнання. Тепер не доведеться шукати варіантів, як це все оплатити. Окрім того, ленд-ліз прискорить постачання необхідного, адже тепер Байдену не потрібно узгоджувати з Конгресом, яку допомогу він надає.

"Вперше в історії є можливість зафіксувати наші гарантії безпеки"

Також Зеленський повідомив, що триває предметне та постійне обговорення безпекових гарантій для України. Президент нагадав: 8 травня Україна вперше взяла участь на рівні лідерів у зустрічі G7. Тоді мовилося саме про це.

"Ми домовляємося з провідними державами світу, щоб дати Україні впевненість у безпеці на десятиліття вперед. Це вперше в історії нашої держави, коли є можливість зафіксувати такі гарантії", – наголосив Зеленський.

Він також звернув увагу: мовиться саме про конкретні гарантії. Має бути зрозуміло: що конкретно, хто конкретно і як конкретно гарантує Україні.

"Цей травень матиме особливе значення"

Зеленський наголосив, що цей травень для української історії матиме особливе значення. В російських окупантів немає шансів. Україна звільнить свої території та своїх людей.

"Ті маргінали, яких російська держава знайшла собі як колаборантів, роблять заяви космічного масштабу і космічної ж дурості, як характеризувався цей їхній рівень ще в "Собачому серці". Але хай там що роблять окупанти, це нічого не означає", – запевнив Зеленський.

Президент наголосив, що з підтримкою від США, Великої Британії, ЄС, Канади, Австралії, Японії, усього вільного світу Україні буде легше. Зеленський також закликав не забувати, говорячи про допомогу від партнерів, що перемогу здобувають українці та українки у боротьбі та посиленні оборони.

Зеленський також відзначив державними нагородами 404 військових ЗСУ. Загалом від початку повномасштабної війни такі нагороди отримали понад 13 тисяч захисників та захисниць.

Зокрема, звання Героя України посмертно присвоїли Ігорю Бедзаю – полковнику, начальнику служби безпеки польотів – старшому інспектору-льотчику командування ВМС.

Важливо – вечірнє звернення Зеленського за 11 травня: дивіться відео