Звернення глави держави оприлюднили приблизно о 23 годині. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на відео президента з підсумками 13 травня.

Зауважте Суд над російським військовим і 26 900 знищених окупантів: основне за 79 день війни

Розпочав із втрат росіян

Передусім очільник України згадав про актуальну інформацію щодо втрат армії ворога. Адже саме в цей день збили 200-й російський літак. Окрім цього, вже вбиті майже 27 тисяч солдатів армії окупантів.

Росія втратила понад 3 тисячі танків, броньованих бойових машин, велику кількість звичайних військових машин, вертольотів, безпілотників та всі свої перспективи як держави. І заради чого це все?
– запитав президент.

Він додав, що єдиною досягненою ціллю був хіба пам'ятник Леніну, який неодовго постоїть у тимчасово окупованому Генічеську. "Жодного іншого результату в Росії немає і не буде", – підкреслив глава держави.

Україна пам'ятає про всі окуповані території

Наразі вже триває щоденне відновлення територій, звідки вибили ворога. Станом на зараз звільнені вже 1015 населених пунктів у різних частинах країни. Проте їхня кількість постійно зростає.

Водночас президент наголосив, що про жодне з окупованих міст влада теж не забуває. Він перерахував:

  • Херсон;
  • Мелітополь;
  • Бердянськ;
  • Енергодар;
  • Маріуполь і всі міста й містечка Донбасу.

Також підкреслив, що позитивним сигналом для них є поступове звільнення Харківщини. Адже воно доводить, що нікого не залишать ворогу.

Тривають складні перемовини по "Азовсталі"

Українська влада та дипломатія продовжує робити все можливе, щоб врятувати оборонців Маріуполя.Працюють над визволенням всіх без виключення, хто зараз перебуває на території оточеного підприємства "Азовсталь".

Тривають дуже складні перемовини про наступний етап евакуаційної місії – вивезення важкопоранених, медиків. Ідеться про велику кількість людей. Звичайно, робимо все, щоб евакуювати й усіх інших, кожного нашого захисника й захисницю,
– акцентував президент.

Він додав, що до цього залучили усіх, хто може бути найбільш впливовими посередниками. Мовиться, як про лідерів держав, так і про міжнародні організації.

Росія погрожує світові голодом

Президент подякував кожному, хто працює над посиленням санкцій проти Росії, а також допомагає Україні. Адже для країн Заходу це не лише питання витрат і бухгалтерії, а внесок у безпечне майбутнє.

Світ уже визнав, що блокада Росією наших портів і ця війна матимуть жахливі наслідки – зокрема, масштабну продовольчу кризу. Водночас російські посадовці лише радіють і продовжують відверто погрожувати цим усьому світові.

Якими можуть бути наслідки такого голоду? До якої політичної нестабільності це призведе? Ось на які питання потрібно відповідати тим, хто гальмує санкційні пакети. Кожен день війни – це посилення глобальних загроз. Це нові можливості Росії провокувати нестабільність в інших регіонах світу,
– відрізав очільник держави.

Проте він зазначив, що досі є країни, де займаються не тим, що зараз необхідне. А саме – знаходять час посперечатися замість того, щоб максимально вкладатися в допомогу.

До Києва повертаються іноземні представництва

У столиці України вже відновили свою роботу 37 представництв інших держав. Президент вважає, що це 37 доказів того, що Україна стоїть міцно та має перспективи. Також він висловив впевненість, що скоро й інші іноземні представництва повернуться до столиці.

Також глава держави закликав повертатися до роботи й усьому українському бізнесу. Мовиться про підприємства, які ще не відновили діяльність, хоч і можуть це зробити на безпечній території. Це важливо задля 2 речей, які теж є великою роботою на оборону та майбутнє:

  • забезпечення робочих місць;
  • підлаштовування економічної активності під наявні умови.

Скільки службовців у цей день нагородили

Кожного дня від початку вторгнення президент підписує накази про нагородження тих, хто боронить нашу свободу. 13 травня не було виключенням. У цей день відзначили героїзм одразу 212 військовослужбовців Збройних Сил України.

Звернення Володимира Зеленського в цей вечір: дивіться відео