Сьогодні глава держави спілкувався з багатьма міжнародними партнерами, а також українськими студентами. Також він згадав про жахливе бомбардування, яке здійснили росіяни в Сєвєродонецьку. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на звернення президента.

Зауважте ЗСУ звільнили 23 міста й села на Харківщині, суд над першим окупантом: основне за 85 день війни

Це був дуже важливий день

Володимир Зеленський акцентував на тому, що 85 день нашої оборони від повномасштабного вторгнення точно запам'ятається. Чи не найважливішою подією було те, що США остаточно схвалили 40 мільярдів доларів допомоги Україні.

Президент зазначив, що гроші виділені не просто державі. А підтримці демократії в нашому регіоні. "Це прояв потужного лідерства та потрібний внесок у наш спільний захист свободи", – підкреслив президент.

Назвав щомісячний дефіцит

У Німеччині 19 травня відбулася зустріч міністрів фінансів, керівників центробанків "Великої 7", а також представників міжнародних донорів. Безумовно, однією з найважливіших тем обговорення була підтримка України. Президент підкреслив, що місячний бюджетний дефіцит у нас зараз становить орієнтовно 5 мільярдів доларів.

Щоб вистояти у війні за свободу, нам потрібна швидка й достатня фінансова підтримка. І це для партнерів не просто витрати чи подарунок. Це їхній внесок у власну безпеку. Бо захист України означає і їхній захист від нових війн і криз, які Росія може спровокувати. Може, якщо матиме успіх у війні проти України,
– сказав Зеленський.

Він додав, що саме тому зараз необхідно діяти вкрай рішуче. Бо в Росії не має бути жодного успіху в агресії проти України – ні воєнного, ні економічного.

Також президент розповів, що у цей день провів дві важливі розмови із:

  • Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн – особисто подякував за макрофінансову допомогу у 9 мільярдів євро. Цей пакет був запропонований напередодні.
  • Прем'єр-міністром Британії Борисом Джонсоном – обговорили економічні питання. Зокрема, експорт нашої агропродукції та імпорт пального. Згадали й про ситуацію в районах бойових дій та евакуацію наших Героїв з "Азовсталі".

Розповів про ситуацію на фронті

Глава держави акцентував, що ЗСУ продовжують просуватися у звільненні Харківщини. Проте на Донбасі окупанти поки не відступають. Там вони навпаки намагаються ще більше посилити тиск.

Там пекло, і це не перебільшення. Жорстоке й абсолютно безглузде бомбардування Сєвєродонецька... Там тільки за один день 12 загиблих, десятки поранених. Бомбардування й обстріли інших наших міст, авіаційні та ракетні удари російської армії – все це не просто бойові дії під час війни,
– підкреслив президент.

Окрім цього згадав про російські удари по Чернігівщині. Зокрема про удар по Десні, де станом на вечір ще триває розбір завалів. Продовжуються й постійні удари по Одеській області, по містах центральної України. Донбас же зараз повністю зруйнований росіянами.

Речі, які не можна пояснити військовою доцільністю

Володимир Зеленський акцентував, що такі речі не можуть мати жодного військового пояснення для Росії. На його думку, це лише свідоме й злочинне намагання вбити якнайбільше українців. Це підтверджують цілеспрямовані руйнування житлових будинків, соціальних об'єктів, а також підприємств.

"Це те, що отримає кваліфікацію геноциду українського народу й за що окупанти точно постануть перед правосуддям", – підсумував глава держави.

Доручив внести зміни, які допоможуть абітурієнтам

Президент у цей день звернувся до студентів українських вишів. Загалом взяли участь у спілкуванні молоді люди з різних куточків країни.

Згодом очільник держави зробив два дуже важливих доручення міністру освіти:

  • підготувати такі зміни до законодавства, які дадуть змогу абітурієнтам з усіх тимчасово окупованих територій вступати до українських вишів у спрощеному порядку.
  • також доручив вирішити, як забезпечити навчання студентів, які на контрактній формі, але при цьому самі з нині окупованих територій.

Очевидно, що платити за контрактом на навчання у таких умовах вкрай складно. Держава має допомогти. Тож очікую від міністра, від уряду і, якщо потрібно, народних депутатів відповідних рішень,
– сказав Володимир Зеленський.

Також він додав, що говорив зі студентами й про те, як буде відбуватися після воєнна відбудова. Окрім цього, спілкувалися й про гарантію безпеки в нашій державі на десятиліття вперед.

Звернення Володимира Зеленського за 19 травня: дивіться відео