Окрім цього, глава держави наголосив, що ми не можемо перестати розвиватись, бо маємо вміти користуватись свободою. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на його звернення.

Важливо Зеленський відзначив держнагородами ще 180 військових, 28 – посмертно

Світ міг це зупинити ще у 2014 році

Президент почав своє звернення з того, що 26 травня 2014 року припинив свою роботу Донецький аеропорт. Донині збереглося оголошення "Увага! Із 7-ї ранку аеропорт "Донецьк" тимчасово призупиняє обслуговування рейсів".

Володимир Зеленський підкреслив, що тоді, напевно, ніхто не міг передбачити, як розвиватимуться події. Як спершу на Донбасі, а тепер і на всій території країни. Проте вже тоді можна було впевнено сказати, що Україну неможливо зламати й вона завжди буде незалежною державою.

І друге. Катастрофічне розгортання подій все ж таки можна було б зупинити, якби світ поставився до ситуації в Україні як до своєї ситуації. Якби сильні світу цього не загравали з Росією, а реально натиснули заради припинення війни,
– підкреслив очільник держави.

Як приклад такого зволікання, він навів теперішню ситуацію. Адже ЄС вже кілька тижнів не може узгодити 6 санкційний пакет проти Росії. Натомість агресор продовжує кожного дня отримувати від європейців по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів.

Президент підкреслив, що вдячний партнерам за просування санкцій. Проте поцікавився: "Звідки взялося стільки могутності в тих, хто блокує 6 пакет санкцій проти Росії? Чому їм досі дозволено мати стільки могутності?".

Очевидна політика геноциду

Президент нагадав, що вже давно помітно, що Росія не просто воює, а скоює геноцид. Війська ворога продовжують нищити й стирати із лиця землі міста на Сході. На його думку Попасну, Бахмут, Лиман, Лисичанськ і Сєвєродонецьк вони хочуть перетворити на згарище. Так, як це було із Волновахою та Маріуполем.

Окрім цього, в захоплених ворогом містах продовжується депортація місцевих жителів. Вбитих і вивезених "заміняють" окупаційним контингентом.

Окупантами знову обстріляний Харків. На цей час у переліку загиблих вже 9 людей. Ще 19 – поранені. Усі мирні мешканці. Вбиті 5-місячна дитина і батько. Мати в тяжкому стані,
– підсумував жахливі наслідки Зеленський.

Він додав, що відбувається це й інших регіонах. Адже протягом дня були масовані ракетні атаки Сумщини та Донбасу. Не припиняються й значна активізація артилерії росіян у Запорізькій області. Також ворог намагається "вгризатися в землю" на Півдні країни.

Тому глава держави підкреслив, що тиск на Росію це питання збереження життів. А кожен день зволікання чи пропозицій "умиротворити" агресора – нові вбиті українці.

Рік без традиційної святковості

Глава держави зазначив, що завжди в цей період якраз відбуваються випускні. Проте цьогоріч немає традиційної святковості в усій країні. Ба більше, у багатьох школах 24 лютого навіть закінчилося навчання. Проте Володимир Зеленський наголосив, який би не був час, не можна втрачати свої можливості.

Треба боротися. Треба розвиватися. Треба захищати свою свободу й уміти користуватися цією свободою. А отже, треба бути освіченими й сміливими. Не втрачати жодного дня в житті,
– сказав президент.

Також він закликав обов'язково вірити в Україну. Адже "тільки тут для українців і українок найбільше шансів для успіху". Особливо так буде після нашої перемоги.

Вечірнє звернення Володимира Зеленського за 26 травня: дивіться відео