У зверненні Зеленський говорив про головні події станом на 217 день повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент зауважив, що вже не 2014 рік. Всі усвідомлюють загрози, пов'язані з фальшивими російськими референдумами. Дії у відповідь обов'язково будуть, інформує 24 канал.

Зауважте Ердоган, Шольц, Трасс, Трюдо: Зеленський провів розмови з низкою світових лідерів

Зеленський провів переговори з іноземними лідерами

Український лідер розповів, що провів серію переговорів. Зеленський розмовляв з Реджепом Ердоганом, Олафом Шольцом, Ліз Трасс та Джастіном Трюдо.

Президент наголосив, що дякує усім за чітку й недвозначну підтримку, а також – розуміння позиції.

Україна не може й не буде миритися з будь-якими спробами Росії захопити будь-яку частину нашої землі. Якщо хтось там, у росії, думає, що вони зможуть "проскочити" з усім тим, що роблять на окупованій території, якщо хтось там, у росії, сподівається, що світ зрадить своїм же цінностям, злякавшись чергових російських заяв про анексію, то вони в росії помиляються,
– заявив Зеленський.

Він також поділився деталями розмов.

Зеленський ще раз подякував Ердогану за допомогу у звільненні воїнів з російського полону. Президент повідомив, що командири з "Азовсталі", які перебувають у Туреччині, вже найближчим часом зустрінуться з рідними.

Окрім того, почали реалізовувати план допомоги кожному з тих, хто був звільнений з полону нещодавно. Насамперед мовиться про медичну підтримку.

Зеленський наголосив, що жодного українця чи українку не забули. Кожного й кожну намагаються звільнити з полону.

Окрім того, Зеленський обговорив з Ердоганом подальшу оборонну взаємодію, а також – реагування на ті всі агресивні кроки, які Росія вже зробила і ще готується зробити.

Вечірнє звернення Зеленського: дивіться відео

Зеленський подякував Німеччині за готовність допомогти з ППО

Український лідер розповів, що обговорив з канцлером Шольцом низку питань:

  • політичних;
  • фінансових;
  • оборонних;
  • енергетичних.

Також темами були:

  • постачання газу у Європу;
  • диверсії на газогоні "Північний потік";
  • новий санкційний пакет ЄС.

Зеленський та Трюдо обговорили підтримку України. Зокрема, розмінування. Канада має відповідні технології та відповідні гуманітарні амбіції.

З Трасс український лідер обговорив можливості Великої Британії у посиленні санкцій проти Росії, а також у збільшенні оборонної допомоги для нашої держави.

"Я дякую за принципове засудження російського фарсу під виглядом референдуму, за повну підтримку і готовність йти разом з нами до повернення свободи усім нашим людям – в усіх частинах України без будь-яких виключень", – наголосив Зеленський.

Президент також провів розмову з Гутеррішем

Зеленський наголосив, що обговорив з Гутеррішем реалізацію експортної зернової ініціативи та її захист від будь-яких намагань зірвати.

Окрім того, Зеленський подякував Штатам та президенту Джо Байдену за новий пакет оборонної підтримки.

Зеленський звернувся до росіян

Окрім того, Зеленський звернувся до росіян. Він наголосив, що якщо хочуть жити, то мають тікати. Якщо хочуть жити, то мають здаватися у полон. Якщо хочуть жити – то треба боротися на своїх вулицях за свою свободу.