Своє звернення український лідер почав з дуже радісної новини, інформує 24 канал. Командири з "Азовсталі" у Туреччині зустрілися з рідними. Герої – у повній безпеці. Це гарантував президент Туреччини.

Зауважте Зеленський відреагував на скандальні твіти Ілона Маска, а мережа вибухнула мемами

Президент подякував усім, хто забезпечив для героїв можливість знову бути зі своїми родинами. Зеленський наголосив, що Україна зробить усе, аби одного дня з рідними зустрілися всі українці, які ще перебувають у російському полоні.

Зеленський додав, що Україна цінує та рятує людей. Надає допомогу усім, хто цього потребує. Так є й буде завжди.

Звернення Зеленського 3 жовтня: дивіться відео

Життя повертається на звільнені території

Зеленський зауважив, що влада активно працює, аби нормальне життя нарешті повернулося у райони, які звільнили від російських загарбників. Лише на території Харківської області – це понад 4,5 сотні населених пунктів.

Наскільки це можливо, відновлюють роботу транспорту, пошти, поліції, нормальне постачання води, газу, електрики – настільки, наскільки це можливо. Президент зауважив, що окупанти залишили після себе багато замінованих ділянок, багато розтяжок. Ворог зруйнував фактично всю інфраструктуру. Збитки Зеленський схарактеризував як колосальні.

"Але життя повертається – повертається всюди, де вигнали окупантів. Здійснюємо й соціальні виплати – пенсії, зарплати. Зокрема й учителям, які були вірними Україні та не перейшли на програму окупантів", – розповів президент.

Він також зауважив, що пропагандисти залякують місцеве населення. Начебто Україна вважатиме мало не колаборантами всіх людей, які залишалися на тимчасово окупованій території. Зеленський назвав це маячнею. Якщо людина не зрадила Україну й не почала служити окупантам, немає жодних підстав вважати її колаборантом.

На тимчасово окупованих територіях України перебувають сотні тисяч українців. Багато з них допомагають українським воїнам та спецслужбам.

Всіх, хто зрадив Україну, СБУ встановлює дуже швидко. Водночас такі випадки не є масовими. Країна-окупантка не зустріла масової підтримки в Україні.

Наступ ЗСУ триває

Зеленський розповів, що триває наступальний рух ЗСУ.

Є нові звільнені населені пункти в кількох областях.Тривають жорсткі бойові дії на багатьох ділянках фронту. Але перспектива цих бойових дій залишається очевидною – дедалі більше окупантів намагаються втекти, дедалі більше втрат зазнає ворожа армія, дедалі більше розуміння того, що Росія зробила помилку, пішовши війною проти України,
– заявив президент.

У списках загиблих окупантів – ті, кого забрали на війну тиждень чи 2 тому. Людей без жодного досвіду ставлять на місце загиблих. Так Росія воює, так вона програє. Не допоможуть жодні псевдореферендуми чи оголошення про анексії.

"Є чіткий і міжнародно визнаний кордон України. Є життя, яке ми повинні захистити. Є безпека, яку ми маємо відновити. І все це буде. Все це ми робимо", – заявив президент.

Також Зеленський привітав те, що Росію остаточно відсторонили від ухвалення рішень у світовій авіації. Президент наголосив, що це – дуже промовистий сигнал усім іншим міжнародним організаціям.