Зеленський розповів, що 12 жовтня взяв участь у роботі другої міністерської зустрічі країн-донорів, МВФ і Світового банку. Вони допомагають Україні зберігати фінансову стабільність, інформує 24 канал

Зауважте Зеленський розповів, яка ситуація з відновленням електропостачання в Україні

Український лідер додав, що ключовим питанням є покриття дефіциту нашого бюджету та швидка відбудова критичної інфраструктури, а також – житла та соціальних об'єктів, які зруйнували або пошкодили російські окупанти.

Зеленський додав, що мовиться про значні суми. Україна потребує десятків мільярдів доларів для бюджету та Fast Recovery. Водночас президент наголосив: потенціал демократичних країн – набагато більший, аніж наявні потреби.

Український лідер наголосив, що створюють також фінансовий "Рамштайн". Це має бути системний інструмент для постійної підтримки боротьби України за свободу.

Відбулося продуктивне засідання "Рамштайн"

Зеленський зауважив, що 12 жовтня також відбулося продуктивне засідання "Рамштайн". Насамперед мовилося про надання Україні систем протиповітряної й протиракетної оборони.

Що зухвалішим і жорстокішим стає російський терор, то очевидніше для світу, що допомога Україні із захистом неба – це одне з найвагоміших гуманітарних завдань для Європи нашого часу. Вірю, що впораємося з цим завданням,
– заявив Зеленський.

Він наголосив, що вдячний партнерам, які вирішили посилити підтримку для ефективного захисту у повітрі.

Окрім того, президент наголосив, що є позитивні новини, пов'язані з додатковим посиленням нашої армії сучасною артилерією.

Зеленський також відзначив бійців Повітряних сил на Півдні. Президент наголосив, що там, зокрема, збили 4 російські ударні гелікоптери і вже понад десять ударних безпілотників іранського виробництва.

В Україні триває відновлення після російської ракетної атаки

Зеленський наголосив, що по всій Україні триває відновлення після дводенної російської ракетної атаки. Загалом окупанти пошкодили енергооб'єкти на території 12 областей та у столиці.

Наразі вже вдалося повністю відновити технічну можливість постачання електрики в більшості областей. Робота триває ще у 4 областях.

Зеленський подякував людям, які роблять свій дуже важливий внесок у гарантування нормальної роботи енергосистеми України.

"Наші енергетики в деяких містах і районах змушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень. Це потрібно виключно для збереження нормальної роботи всієї енергосистеми в таких умовах – в умовах, коли виробництво електрики зменшилося", – заявив президент.

Окрім того, президент подякував всім головам областей, мерам міст і головам громад, які суттєво скоротили споживання електрики в комунальній сфері.

Росія продовжує обстрілювати територію України

Зеленський заявив, що ситуація залишається жорсткою у всіх районах, які межують з передовою. У ніч на 12 жовтня загарбники вдарили з "Градів" та ствольної артилерії. Серед поранених – дівчинка, яка народилася у 2016 році.

"Україна притягне до відповідальності кожного російського вбивцю й ката – від командувачів до рядових, що виконували злочинні накази. Не забудемо, до речі, й про пропагандистів терору. Усі, хто виправдовує російський терор і підбурює агресії, усі, хто закликає до вбивств й заохочує знущання з наших людей, відповідатимуть на рівні з убивцями й катами", – заявив президент.

Він додав, що російська машина терору має бути та буде знешкоджена.

Звернення Зеленського за 12 жовтня: дивіться відео