Глава держави зауважив, що сьогодні у нашої держави плідний день, повідомляє 24 Канал. Плідний у протистоянні тим, хто навіть зараз намагався послаблювати Україну.

До теми Коли США можуть оголосити про передачу далекобійних ракет Україні: у WSJ припустили терміни

Президент розповів про обшуки та звільнення

Зеленський зазначив, що нікому не дадуть послаблювати Україну. Він подякував усім правоохоронцям, які сьогодні продемонстрували силу права й держави, а також уряду за оперативне кадрове реагування. Зокрема, сьогодні звільнили керівників митниці.

Мені доповіли, що стосовно частини з цих звільнених розпочаті дисциплінарні провадження. На жаль, у деяких сферах тільки так можна гарантувати законність – змінюючи керівників разом із впровадженням інституційних змін. Змінюючи настільки, наскільки необхідно, щоб врешті люди не бруднилися на посадах,
– зазначив президент.

Він додав, що сьогодні Служба безпеки України, ДБР, Бюро економічної безпеки та прокуратура в межах відкритих кримінальних проваджень провели десятки обшуків та інших дій у різних регіонах і щодо різних осіб.

"Я не хочу давати політичних оцінок, які можуть бути використані цими особами в інтересах свого захисту. Але я бачу з реакції в суспільстві, що люди підтримують дії правоохоронців. Отже, рух до справедливості відчувається. І справедливість буде забезпечена", – наголосив глава держави.

За його словами, особливо важлива чистота процесів у структурах Міністерства оборони та загалом Сил оборони. Будь-яке внутрішнє постачання, будь-які закупівлі повинні бути абсолютно таким же чистим і чесним, як зовнішнє постачання для оборони нашої держави.

"Хто цьому заважатиме, той не залишиться у відповідних структурах", – заявив Зеленський.

Також він окремо подякував працівникам Національної поліції України, які швидко відреагували на ганебні факти, про які стало відомо вчора.

"Факти знущань з дівчат. Розпочато кримінальне провадження. Є перші затримання зловмисників. Процесуальні дії тривають. Насильству в Україні місця не буде", – додав глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Варто прочитати Росія повинна залишити Південну Осетію й Абхазію після поразки в Україні, – президентка Грузії

До Києва прибув президент Австрії

Зеленський зазначив, що сьогодні був і доволі активний дипломатичний день – Україну відвідав президент Австрії разом із кількома міністрами австрійського уряду.

Є вагомі міжурядові домовленості, є чітке розуміння того, що Австрія не буде нейтральною в питаннях захисту життя та Європи. Є чітка австрійська позиція із засудження російської агресії та готовність надалі посилювати тиск проти Росії за терор. Дякую пану президенту Австрії, представникам австрійських міст, громад за те, що вони разом з Україною,
– зауважив президент.

Також 1 лютого він провів декілька оперативних нарад з українськими військовими. На Сході фіксують певне збільшення наступальних дій окупантів.

"Ситуація стає ще жорсткішою. Дякую всім нашим воїнам, які готові до цього і які демонструють потрібну Україні стійкість. Ми стійко пройшли увесь цей час – від лютого до лютого", – додав глава держави.

За його словами, ворог намагається здобути зараз хоча б щось, щоб на річницю вторгнення показати нібито наявність якихось шансів у Росії. У таких умовах усі українці повинні бути особливо об'єднаними, особливо зосередженими на державних інтересах і як наслідок – особливо стійкими.

"Впевнений, що такими й будемо. Увечері підписав уже традиційні укази про нагородження наших воїнів. Державними нагородами відзначені 244 військовослужбовці Збройних Сил України. Я дякую всім, хто воює за Україну! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нам отримувати необхідну зброю! Дякую всім у світі, хто підтримує нас! Слава Україні!" – підсумував Зеленський.