Глава держави підбив підсумки дня. Зокрема, він розповів, що провів засідання Ставки, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Дуже висока ймовірність: у розвідці Естонії заявили, що Росія скоро почне нову хвилю мобілізації

Президент розповів про засідання Ставки

Зеленський зазначив, що на засіданні Ставки, зокрема, обговорювали нагальні безпекові питання.

Очевидна жорстка реакція на загибель людей у Києві через зачинене укриття. Є доручення про перевірку захисних споруд у Києві та по всій країні. Відповідальні – міністри Камишін і Клименко. На жаль, і сьогодні після всього кияни знов і знов публікують інформацію про недоступність укриттів,
– зауважив український лідер.

За його словами, люди повідомляють не просто про зачинені укриття, а про:

  • заварені входи в укриття,
  • відсутність укриттів узагалі в деяких частинах міста.

Президент наголосив, що такий рівень недбалості в місті не перекрити якимись виправданнями.

"Обговорили на Ставці й усі деталі стосовно нашої ППО – її подальшого розвитку, постачання та виробництва в Україні необхідних ракет. Український повітряний щит має бути забезпечено всім необхідним на постійній основі. Займаємося коаліцією "Патріотів" та коаліцією сучасних винищувачів – щодня активно", – заявив глава держави.

Він додав, що максимум уваги приділили ситуації на передовій – у всіх тих точках, де зараз найжорсткіше.

"Не буду говорити про це детальніше: дії нашої держави, активні дії наших воїнів скажуть те, що потрібно. І окремо провів нараду щодо підготовки нових наших бригад, тих, які від Півночі до Півдня нашої держави накопичують силу", – повідомив президент.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: відео

Зауважте "Знищення" усіх ЗРК Patriot в Україні: у Литві прокоментували казки росіян

Естонія підтримує членство України в НАТО

Зеленський розповів, що сьогодні також провів переговори з президентом Естонії Аларом Карісом, який прибув у Київ. Передусім говорили про безпеку:

  • про те, що стосується українського захисту зараз,
  • про довгострокову безпеку.

За словами президента, Естонія принципово допомагає Україні зброєю, технікою, підтримує рух нашої держави в НАТО та загалом розуміє, наскільки важливо, щоб українці саме зараз і саме на своїй землі здобули перемогу над рашизмом.

Це важливо для кожного народу, який є сусідом держави-терориста. Впевнений: ми дамо цю безпеку – таку необхідну, ми дамо Україні, всій Європі та вільному світу перемогу над російською агресією,
– підкреслив український лідер.

Він додав, що заслуговує уваги й розвиток співпраці з Естонією шляхом експорту українських цифрових рішень.

"Раніше саме з Естонії українці брали приклад у розвитку цифрових рішень. А зараз ми вийшли на такий рівень, коли вже на базі нашої української Дії буде створено державний застосунок в Естонії. Те, що зручно й корисно для мільйонів українців, очевидно, буде зручним і корисним для інших народів. І це ще один компонент нашого лідерства, українського лідерства", – заявив глава держави.

Під час переговорів лідери також спілкувалися про подальшу співпрацю, зокрема в цифровізації.

"І, до речі, зроблю такий анонс: Дія допоможе розвинути державні сервіси й в інших країнах, не лише європейських – у Латинській Америці та Африці", – повідомив Зеленський.

Варто прочитати Головне, щоб Росія його відчула, – Зеленський сказав, чи побачать українці початок контрнаступу

Глава держави відзначив військових

Президент провів кілька тривалих та змістовних нарад щодо формування української комплексної політики на перспективу. Зокрема щодо:

  • того, що стосується подальшої трансформації держави,
  • того, що стосується участі України у глобальних процесах.

Як завжди, готуємо новини й рішення, які дадуть Україні та українцям ще більше міцності. Дякую всім, хто допомагає нашій державі! Слава всім нашим воїнам! Кожному й кожній, хто зараз у бою заради України,
– наголосив Зеленський.

Глава держави особливо відзначив:

  • 92-гу окрему механізовану бригаду, яка надзвичайно стійко захищає Сватівський напрямок та вдало відбиває ворожі атаки, рухаючись уперед;
  • 110-ту окрему механізовану бригаду за хоробрість та вміння потужно знищувати окупантів на Авдіївському напрямку;
  • прикордонників, які з честю захищають державу на передовій разом з усіма Силами оборони та безпеки – Львівський, Донецький, Житомирський прикордонні загони, які б'ються на фронті, а також бійців Чернігівського прикордонного загону, які активно протидіють "Шахедам".

"Швидкість та влучність наших воїнів критично важливі. Дякую вам, воїни, за вашу швидкість і за вашу влучність! Підписав сьогодні укази про відзначення наших воїнів державними нагородами. 263 військовослужбовці Збройних Сил України. Слава всім нашим героям! Слава Україні!" – підсумував український лідер.