Про це заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. Відповідний допис з'явився у його твітері 2 червня.

Цікаво Є новинки: Жданов оцінив нові пакети військової допомоги від Німеччини та США

Росіяни полюють на Patriot в Україні

Анушаускас зазначив, що Росія досі щоночі намагається полювати на протиракетні комплекси Patriot.

Однак не пощастило. Офіційна версія вже лежить на столі у Путіна – усі батареї "Патріотів" знищені. Ніхто не наважується сказати йому правду,
– заявив міністр оборони Литви.

Варто зауважити, що заяви росіян про знищені Patriot останнім часом почастішали. Зокрема, вони казали про це після атаки 29 травня.

Брехню загарбників прокоментував речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, під час ворожої атаки працював комплекс Patriot, який знищив всі російські ракети типу "Іскандер", що летіли по балістиці.

На питання, чи цілий Patriot, Ігнат відповів: "Звичайно, що цілий. Знищили ж всі ракети". Він додав, що денна атака була раптовою та несподіваною. Попри це, українські сили ППО були готові, як і завжди, адже ворог – підступний. Загарбники можуть завдати удару в будь-який момент.

Варто прочитати Головне, щоб Росія його відчула, – Зеленський сказав, чи побачать українці початок контрнаступу

Україні потрібні коаліції Patriot та сучасних західних винищувачів: коротко

  • Президент Володимир Зеленський 1 червня заявив, що коаліції винищувачів та засобів протиповітряної оборони здатні подолати терор Росії ракетами. Про це український лідер сказав у День захисту дітей, коли внаслідок російського обстрілу в Києві загинула 9-річна дівчинка.
  • Він запропонував Європі рішення, яке покінчить з атаками на українські міста. Мовиться про коаліцію Patriot, яка припинить російський шантаж балістичними ракетами, та коаліцію сучасних винищувачів.
  • Варто зазначити, що у коаліцію винищувачів вже ввійшли 8 країн – Велика Британія, Нідерланди, Польща, Данія, Швеція, Бельгія, Португалія та Франція.