Такими є результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 10-22 квітня.

"Батьківщина" Юлії Тимошенко претендує на 12,7% голосів, за "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка проголосували б 7,9% тих, хто має намір іти на вибори, "Опозиційний блок" Юрія Бойка підтримали б 7,8% виборців.

Читайте також: Порошенко суттєво опустився у президентському рейтингу: кого б сьогодні обрали українці

Цікаво, що на четвертому місці рейтингу опинилася нещодавно зареєстрована партія "Слуга народу" Володимира Зеленського. Згідно з результатами опитування, вона б отримала 7,3% голосів.

Далі із невеликим відривом одна від одної розмістилися партії "За життя" Вадима Рабіновича (6,6%), Радикальна партія Олега Ляшка (6,5%) та БПП "Солідарність" (6,1%).

На восьмому місці із 4,2% розмістилася "Самопоміч", а на дев’ятому – ВО "Свобода" (3,1%).

Рейтинг партій в Україні 2018
Якби вибори відбулися наступної неділі, до Ради пройшло б 9 партій

Найчастіше мотивом вибору політичної сили опитані обирали підтримку соціально-економічних ініціатив партії. Виходячи з симпатій до лідера обирають 17%, через ідеологічні засади – 11%.

Цікаво, що за останні 6 років в Україні значно зріс попит на нові партії. Якщо у 2012 році 50% опитаних обирали з партій, уже представлених у парламенті, і 21% виборців шукали альтернативу серед нових партій, то у 2018 році ці цифри змінилися відповідно до 30% і 46%.