Зустріч з керівником "КрАЗу" відбулася у другий день візиту Володимира Зеленського у Полтавську область. Відео з розмови опублікував Офіс Президента України.

До слова Екснардеп та президент клубу УПЛ Жеваго оголошений в міжнародний розшук

У ході розмови генеральний директор "КрАЗу" Роман Черняк бідкався на проблеми з виплатами, але заявляв, що автомобілі саме цього підприємства мають стати хребтом української армії.

Згодом обговорювалися питання оборонних замовлень та проблем з підприємством, зокрема судових справ проти нього. Тоді президент попросив передати йому, аби він вийшов на зв'язок.

Передайте власнику, щоб вони вийшли з нами на зв'язок. Тоді можна і вирішити питання з банкрутством підприємства і вийти з цих всіх позовів і судових справ,
– сказав Володимир Зеленський.

На його думку, це єдиний можлвивий вихід з ситуації, що виникла у зв'язку з можливим банкрутством "Кременчуцького автомобільного заводу". Зі слів президента, тоді влада виконає прохання керівництва підприємства щодо державних оборонних замовлень.

Цікаво Суд стягнув з олігарха Жеваго 1,5 мільярда гривень на користь НБУ

Міністр інфраструктури Владислав Криклій запропонував такий вихід – коли знову з'являється власник, влада повертає підприємству державні замовлення.

"Фактично, це чесно", – резюмував Володимир Зеленський.

Що відомо про проблеми підприємства "КрАЗ"?"Кременчуцький автомобільний завод" – приватна компанія, яка займається виробництвом великовантажних автомобілів. У цьому напрямку "КрАЗ" є одним з найбільших у Європі підприємств. Автомобілі компанії використовують у понад 50 країнах світу.

Втім останнім часом у компанії виникли величезні фінансові проблеми. Власник Костянтин Жеваго перебуває у міжнародному розшуку у справі про відмивання коштів банку "Фінанси і кредит", а українське військо поступово відмовляється від послуг компанії.

Володимир Зеленський відвідав "КрАЗ": дивіться відео