Враженнями від зустрічі єврокомісар поділився у своєму Twitter. Зокрема, Ган привітав Зеленського з перемогою на виборах в Україні і наголосив, що ця перемога дає новообраному президенту мандат для боротьби з корупцією та олігархами.

Читайте також: У Європарламенті пояснили, чому українці підтримали Зеленського на виборах

Я запропонував обраному президенту повну підтримку Європейським Союзом усіх реформ, які приносять користь громадянам України. Україна стикається з багатьма викликами та загрозами, і вся українська влада – президент, уряд і Верховна Рада – тепер мають діяти найбільш відповідально,
– сказав Ган.

Єврокомісар переконаний, що президентські та майбутні парламентські вибори не мають сповільнювати перебіг реформ в Україні.

"Це означає запевнити, що в перехідний період перед парламентськими виборами термінові реформи не зупиняться, а прискорюються для забезпечення фінансової й економічної стабільності (включаючи гарантію міжнародного фінансування та енергопостачання)", – заявив єврокомісар.


Зустріч єврокомісара Йоганнеса Гана з командою Зеленсього у Києві

Окрім того, представник ЄС зустрівся з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та главою МЗС Павлом Клімкіним.

"Важливо продовжувати реалізацію Угоди про асоціацію з ЄС, а також забезпечення підтримки МВФ та макрофінансової підтримки Євросоюзу. Боротьба з корупцією є ключовим у цьому питанні. Важливою є хороша співпраця між усіма українськими органами влади до парламентських виборів", – додав Ган.

Він також запропонував Зеленському здійснити перший закордонний візит на посаді президента України у Брюссель.

Сам Зеленський на зустрічі сказав, що виступає за ухвалення нового закону про вибори у Верховну Раду і повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Новообраний президент підкреслив, що почав діалог з парламентом, і наголосив на необхідності ухвалити новий закон про вибори до Верховної Ради, який забезпечив би нову якість політики,
– розповіли в прес-службі Зеленського.

Під час переговорів політик також обговорив з єврокомісарем російсько-українську війну на Донбасі. Зеленський наголосив, що "наша мета – припинити вогонь".

Він підкреслив безальтернативність європейського вибору України і пообіцяв Гану захищати його. Пріоритетом на посаді глави держави Зеленський назвав перемогу над корупцією, демонополізацію в енергетиці й деолігархізацію.

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату можуть визначити на засіданні Верховної Ради 14 травня.