Згодом українська сторона виправила своє офіційне повідомлення. Що саме у ньому змінилося – читайте далі.

Читайте також У Білому домі запевнили, що зустріч з Байденом не буде нагородою для Путіна

Спочатку у Зеленського заявили, що Байден наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі.

"Президент США запевнив, що позиція України обов'язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня", – мовилося у дописі.

Втім, адміністрація американського президента заперечила висловлювання Байдена щодо України та Плану дій щодо членства у НАТО.

Українці неправильно схарактеризували заяву та вже виправили публікацію,
– пояснив представник американської Ради нацбезпеки у коментарі для Axios.

Як виправили заяву

Після внесення змін у повідомленні на сайті ОП мовиться: "Джо Байден запевнив, що позиція України обов'язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня".

У Зеленського також уточнили, що на важливості надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі наголосив Володимир Зеленський (а не президент США, як писали раніше).

Про що говорили Зеленський та Байден: коротко

  • Лідери України та США поспілкувалися телефоном 7 червня. Це сталося напередодні розмови Байдена з Путіним, яка має відбутися у Женеві.
  • Американський президент запевнив Зеленського, що "твердо відстоюватиме суверенітет України" на зустрічі з очільником Кремля.
  • Крім цього, глави держави обговорили й ситуацію на Донбасі, загрози запуску "Північного потоку-2" та деолігархізацію в Україні.

Важливо Байден запросив Зеленського в Білий дім