Як розповідають місцеві видання, підземні поштовхи магнітудою 7,6, які вразили Кахраманмарас, відчули в Адані, передає 24 Канал. У цей момент на місці перебувала знімальна група, якій і вдалося зафіксувати афтершок на відео.

Читайте також Землетруси були й будуть, – сейсмолог НАН розповів, як "турецька стихія" загрожує Україні

Поштовх стався після землетрусу

На жаль, афтершоки часто супроводжують землетруси. Цього разу він був особливо моторошним, адже його зафіксували на місці, де рятувальники саме розбирали завали. Тож, якби коливання були потужнішими, могли завалитися нові будинки.

Афтершок під час розбору завалів вдалося зафільмувати: дивіться відео

Що таке афтершок

Якщо говорити спрощено, то мовиться про підземні поштовхи, які йдуть після землетрусу. Слід розуміти, що число цих афтершоків може зростати у залежності від енергії самого землетрусу. Таких афтершоків може бути кілька тисяч. А їхня амплітуда, як правило, на 1,2 менша, ніж самого землетрусу. Нагадаємо, що його магнітуда сягала 7,6.
Джерело: Вікіпедія

Як зазначають у виданнях, відомо про щонайменше 2 824 будівлі, які зруйнували землетруси. Людей, котрі постраждали через підземні поштовхи, продовжують діставати з-під завалів.

Що стосується афтершоків, то після другого землетрусу їх зафіксували щонайменше 18. Магнітуда їхня сягала 5,7.

Коротко про землетруси у Туреччині

  • Перший землетрус стався у ніч проти 6 лютого о 04:17 за місцевим часом. Його зафіксували у провінції Кахраманмараш на глибині 7 кілометрів. Після цього сейсмологи зафіксували 42 афтершоки. Згодом стало відомо про те, що Туреччину сколихнув ще один землетрус.
  • Згідно з наявними станом на 15:42 даними, у Туреччині встановили 1 121 загиблого, а також 7 634 поранених. Що стосується Сирії, то дані Міністерства охорони здоров'я свідчать про 430 загиблих і 1 315 поранених у Латакії, Алеппо, Хамі та Тартусі.
  • У МЗС України повідомили, що отримали 24 звернення про відсутність зв'язку з українцями. Вони якраз мешкали у районі, який сколихнув землетрус. Про це розповів речник відомства Олег Ніколенко.
  • У нашому матеріалі ви можете ознайомитися з усією наявною інформацією щодо землетрусів у Туреччині та Сирії.