Їх зафіксував Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр. Відомо про один землетрус магнітудою 5,4. Було ще кілька підземних поштовхів у тому ж районі, але вже з показниками 3,2, 3,4 та 4,8.

Читайте також Український сейсмолог пояснив причини потужного землетрусу в Туреччині

Туреччину продовжує трусити

За наявною інформацією, зранку підземні поштовхи були також у провінції Кахраманмараш. Нагадаємо, що саме вона найбільше постраждала від землетрусів 6 лютого. Цього разу магнітуда коливань сягала 4,6 та 4,8.

Що стосується землетрусу магнітудою 5,4, то його зафіксували о 13:11 за київським часом. Відомо, що підземні поштовхи були на глибині 5 кілометрів. Їх виявили на відстані 61 кілометр від Адіамана та 28 кілометрів від Гьольбаши.

Нагадуємо, що 6 лютого після 04:00 магнітуда потужного землетрусу сягала 7,7. Підземні поштовхи зачепили відразу 10 турецьких провінцій, а також низку регіонів Сирії, включно з Алеппо.

Але і це ще не все. Підземні поштовхи фіксували також у низці країн по всьому світу. Навіть у Гренландії сейсмологи виявили певні коливання. Зауважимо, що з моменту першого землетрусу нарахували 700 підземних поштовхів. Про це розповіли надзвичайники з Туреччини.

На жаль, землетруси можуть статися у будь-якому куточку світу. Тож ваша задача – вміти реагувати на них правильно.

Що робити під час землетрусу

Зауважимо, що існує ціла система заходів, які варто врахувати кожному ще до можливого землетрусу, а також під час нього. Передовсім необхідно:

  • не ставити важких речей на шафу або ж будь-яке інше підвищення;
  • також слід мати під рукою телефони, куди можна буде звернутися в разі необхідності;
  • ні в якому разі не вибігайте на сходові майданчики та не заходьте у ліфти, адже це зона підвищеного ризику.


Що робити під час землетрусу / Інфографіка 24 Каналу

У ДСНС поділилися додатковими рекомендаціями. Зокрема:

  • не варто кидатися до сходів або ліфту;
  • вибігати з будинку слід швидко, але робіть це обережно;
  • пам'ятайте, що можуть падати уламки, електричні дроти або на вас можуть чатувати інші джерела небезпеки.

Якщо так сталося, що землетрус застав вас на 1 – 2 поверсі, то необхідно якомога швидше покинути будинок. Причому варто відійти від нього на відкрите місце. У випадку, якщо ви на вищих поверхах, то варто покинути кутові кімнати.