В ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу заступник директора Інституту геофізики НАН Олександр Кендзера розповів про причини землетрусу у Туреччині та Сирії.

Читайте також Землетруси у Туреччині й Сирії – понад 7800 жертв, з-за кордону прибули рятувальники: хронологія

Причини руйнівного землетрусу

За його словами, землетруси, які були у Туреччині, є наслідками локальних сейсмічних подій. Найглибші – оцінюють у 19 кілометрів, стверджує він.

Це свідчить, що всі ці землетруси – корові (від 7 до 19 кілометрів) й пов'язані з локальною тектонікою. Всі віддалені землетруси – тут ні до чого. Україна й Туреччина фактично належить до одного сейсмічного поясу. Він утворився дуже давно й тягнеться від Азорських островів, охоплює Крим, Карпати й далі йде на Кавказ, на Гіндукуш,
– сказав сейсмолог.

Як пояснив експерт, сейсмічний пояс діє сам по собі й складається з величезної кількості відносно невеликих брил. Вони труться одна в одну, наповзають одна на одну – весь час перебувають у русі. Там, де накопичується енергія, утворюються хвилі. Коли вони доходять до поверхні, ми відчуваємо їх як землетрус.

Що відомо про землетрус у Туреччині

  • 6 лютого на південному сході Туреччини стався землетрус магнітудою 7,8. Підземні поштовхи відчули й на північному сході Сирії. Кількість загиблих та поранених в обох країнах стрімко збільшується, рятувально-пошукові роботи продовжуються.
  • Офіційні особи Туреччини повідомляють, що в країні загинуло 8574 особи. Отримати дані із Сирії складно, але кількість підтверджених смертей на цей час становить 2662 особи.
  • Наразі до Туреччини їдуть рятувальні бригади з Європейського союзу, США, країн Близького Сходу. У всіх єдина мета – врятувати якнайбільше людей, які опинилися під завалами. Крім цього, ВООЗ попереджає, що кількість жертв може різко зрости, а аварія може торкнутися понад 23 мільйонів людей.