До 1 жовтня в Україні планували затвердити процедуру, за якою жінки мали б ставати на військовий облік. Однак 6 вересня міністр оборони Резніков підписав наказ, у якому переніс ухвалення цього рішення аж до 1 жовтня 2023 року. Про це повідомляє 24 канал.

Читайте також Мобілізація жінок переноситься на рік: кому треба буде ставати на облік і чи буде це добровільно

Для яких професій ставання на облік буде обов'язковим

Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський заявив, що жінки за цим законопроєктом зможуть ставати на військовий облік, лише якщо в них буде власне бажання. Хоча під час обговорення у комітеті були пропозиції про те, аби зробити цей військовий облік обов'язковим.

Загалом Веніславський пропонує закріпити це у вигляді права, однак жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, зобов'язати стати на облік.

Щоб це рішення набуло чинності, потрібно змінити одну з частин статті закону "Про військовий обов'язок і військову службу". Відповідний для цього законопроєкт зареєстрували наприкінці грудня 2021 року.

Чи буде покарання для тих, хто не стане на облік

Адвокатка обʼєднання "Лещенко, Дорошенко і партнери" Лідія Карплюк прокоментувала закріплення в законодавстві покарань, у разі якщо жінка відмовиться ставати на військовий облік. За її словами, жодних обмежень, притягнення до кримінальної чи адміністративної відповідальності поки не передбачено.

Читайте також Військовим ЗСУ хочуть дозволити їздити за кордон під час війни

Однак невідомо, чи це діятиме для жінок, що мають медичну спеціальність та змушені будуть в обов'язковому порядку з'являтися у територіальні центри комплектації.

Варте уваги – У Зеленського заявили, чи буде додаткова мобілізація: дивіться відео