Про це в ефірі 24 каналу розповів журналіст та народний депутат VIII скликання Сергій Лещенко. За його словами, те, яку роль грає генпрокурорка у відповідних справах, буде видно тільки за результатами її роботи.

Зверніть увагу Понад 200 справ на мільярди гривень: Венедіктова "передала привіти" Ахметову

Сергій Лещенко розповів, що чув різні версії того, чому Ірина Венедіктова вирішила заявити про активізацію 200 справ "з орбіти впливової людини".

Ймовірні версії щодо заяви Венедіктової

Одна з версій – Венедіктова, за словами журналіста, хотіла показати свою командну гру.

Коли оточення Володимира Зеленського демонструє відсутність лояльності до Ріната Ахметова та готовність іти на конфлікт – вона теж вирішила у такий спосіб показати, що є частиною команди.

Я чув й іншу версію, що таким чином зіграла подвійну гру. Вона (Венедіктова – 24 канал) ніби анонсувала ці справи, але не анонсувала жодних підозр – лише те, що буде переглядати процесуальні рішення у 200 провадженнях.

Сергій Лещенко

Журналіст, народний депутат VIII скликання

Лещенко вважає, що генпрокурорка створює підгрунтя для олігарха казати, що це справа політична. Адже в її заяві міститься політичний контекст.

Сергій Лещенко про справи щодо Ріната Ахметова: дивіться відео

Заява Венедіктової: що треба знати

  • Ірина Венедіктова натякнула, що в Офісі генпрокурора є сотні кримінальних проваджень проти компаній і підприємств, пов'язаних з Рінатом Ахметовим – мовиться нібито про мільярди гривень збитків.
  • Генпрокурорка пояснила, що вони стосуються "великих підприємств у сфері вугільної промисловості та енергетики з орбіти впливової людини".
  • Сергій Лещенко припустив, що мовитись може і про розслідування справи "Роттердам+".