Через зіткнення товарного та пасажирського потягів у Чехії затримується низка поїздів, які везуть українців. Один з потягів Укрзалізниці запізниться на 10 годин.

Дивіться також Смертельне зіткнення з автомобілем: чемпіон Шотландії із боксу загинув унаслідок жахливої ДТП

Поїзд до Перемишля сильно затримається

О 10 57 в Укрзалізниці повідомили, що наразі у поїздах, які затримуються через аварію в Чехії, прямують 138 пасажирів до Перемишля та 104 пасажири до Чопа.

Поїзд до Перемишля вже вирушив із Пардубіце. Він прямуватиме із затримкою до 10 годин,
– написали залізничники.

Яка ситуація станом на вечір

О 18:33 у компанії оголосили, що підмінний поїзд №1021 прибув до Кошице із пасажирами в напрямку Чопа. Далі пасажирів із потяга транспортуватимуть до Закарпаття резервними автобусами.

Пасажирів у зворотному напрямку (з Чопа до Праги) забирає поїзд ZSSK №963 Мукачево – Кошице, в який додали для цього два спеціальних вагони. Тим часом у Кошице пасажирів з України вже очікуватиме чеський рейс RJ1020 до Праги.

Празький поїзд №1023 станом на вечір вже також прибув до Перемишля, наразі триває пересадка пасажирів до українських поїздів. Укрзалізниця виділила місця у поїзді №32 для 55 пасажирів до Львова, туди обіцяють довезти до настання комендантської години.

Решту 83 пасажирів до Тернополя, Хмельницького, Вінниці та Києва пересадять на Інтерсіті+ №716, вони дістануться пунктів призначення вже зранку.

Наші друзі з World Central Kitchen вже готові нагодувати пасажирів з Чехії, що натерпілися сьогодні за день мандрів європейськими залізницями, вечерею на території України,
– повідомили в Укрзалізниці.

Аварія потягів у Чехії: що відомо

  • Пізно ввечері 5 червня у Чехії зіткнулися 2 потяги: пасажирський і вантажний. Чеська влада повідомляла, що унаслідок інциденту є загиблі, а також десятки постраждалих, серед яких – діти.
  • У пасажирському потязі було близько 200 осіб. Рейс RegioJet 1021 прямував до українського міста Чоп із Праги. Він мав прибути на Закарпаття зранку 6 червня. Пардубіце – перша зупинка на його шляху.
  • МЗС України повідомляло, що загинуло 4 особи. Серед них 2 громадянки України, громадянство інших загиблих уточнюється. Ще 34 особи зазнали незначних поранень і отримали медичну допомогу на місці.
  • Одразу після евакуації людей із місця трагедії, поліція Чехії та залізнична інспекція розпочали розслідування причин аварії. Міністр транспорту Чехії Мартін Купка повідомив, що попередньо причиною аварії стало те, що у пасажирського експреса сигнал світлофора був пропущений у положення, що забороняє рух. Хто винен у тому, що потяг проїхав заборонний сигнал, поки не відомо.